Reklama

Przystanek z rynku przeniesiono w inne miejsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcia: Jutrosin. Dzieje się

Przystanek z rynku przeniesiono w inne miejsce - Zdjęcie główne

foto zdjęcia: Jutrosin. Dzieje się

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 kwietnia do czasu zakończenia robót związanych z rewitalizacją rynku w Jutrosinie, przystanek autobusowy czasowo został przeniesiony na ul. Polną, a dokładnie parking przy blokach.

Reklama

Na początku marca Romuald Krzyżosiak, burmistrz Miasta i Gminy Jutrosin, Krzysztof Rogala, prezes zarządu Konsorcjum SKM Dróg Sp. z o.o. oraz Monika Banaszkiewicz z firmy „Hurst” podpisali umowę na wykonanie rewitalizacji jutrosińskiego rynku.

Prace rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia od wykonania termomodernizacji ratusza. Projekt zakłada również wykonanie nawierzchni rynku z kostki brukowej betonowej oraz granitowej, a także z płyt betonowych, wyznaczenie przestrzeni dla miejsc postojowych i rekreacyjnych oraz propozycję nasadzeń i małej architektury.

Na rynku w Jutrosinie ma zostać wyznaczonych 71 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. 

W projekcie uwzględniono rozbiórkę istniejących schodów zewnętrznych do budynku urzędu oraz wykonanie nowych wraz z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Ponadto gmina oczekuje, m.in. wymiany okien, malowania elewacji ratusza, naprawy i impregnacji elementów więźby dachowej, wykonania nowego dachu oraz remontu kominów.

Cała rewitalizacja ma potrwać do końca tego roku. Na ten czas przystanek autobusowy zlokalizowany dotąd właśnie przy ratuszu, przeniesiono na ul. Polną. Stanał na parkingu przy blokach.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE