W Wielkanoc w jednej z komercyjnych ferm wykryto wirusa ptasiej grypy. Jeszcze w okresie świątecznym przystąpiono do uśmiercania kur znajdujących się na fermie. Jak przekazała w poniedziałek, 28 kwietnia, Magdalena Ogińska, powiatowa lekarz weterynarii, ognisko zostało zlikwidowane.
Ptasia grypa w gminie Rawicz
Około południa, w środę, 30 kwietnia, CIB przekazał komunikat rawickiego urzędu związany z wystąpieniem ogniska ptasiej grypy na terenie gminy.
- W niektórych częściach miasta i gminy mogą być odczuwalne nieprzyjemne uciążliwości zapachowe. Taka sytuacja spowodowana jest zakazem przemieszczania nawozów naturalnych w strefie zapowietrzonej. Dlatego na terenie jednego z lokalnych przedsiębiorstw czasowo składowany jest pomiot kurzy. Prosimy Państwa o okazanie wyrozumiałości i cierpliwości dla obecnej sytuacji - podano w komunikacie.
Komentarze (0)