Reklama

Radni z Jutrosina pożegnali dwie dyrektorki odchodzące na emeryturę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Jutrosin, która odbyła się 21 czerwca 2022r., samorządowcy pożegnali odchodzące na emeryturę dwie dyrektorki - gminnej szkoły i przedszkola.

Sesja absolutoryjna w gminie Jutrosin rozpoczęła się od pożegnania dwóch wieloletnich dyrektorek lokalnej szkoły oraz przedszkola. Po 42 latach prowadzenia przedszkola w Jutrosinie na emeryturę przechodzi Urszula Lis. Razem z nią, po ponad 20 latach prowadzenia szkoły podstawowej w Szkaradowie, szkolne mury żegna Irmina Gilicka-Zalas.

W imieniu samorządu kwiaty, listy gratulacyjne oraz drobne upominki dyrektorkom wręczyli Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina oraz Fabian Małecki, przewodniczący rady miejskiej. 

Drogie panie dyrektor, przypadł mi w udziale wielki zaszczyt, pożegnania was na waszej drodze zawodowej, bo nie żegnamy się w ogóle - rozpoczął swą przemowę burmistrz.

Dodał, że będzie obie panie wspominał jako wspaniale dyrektorki. 

Kiedy odwiedzałem szkoły zawsze o swoich podopiecznych mówiłyście jak o swoich dzieciach - to było piękne - kontynuował włodarz Jutrosina. 

Zachęcał obie dyrektorki do pozostania aktywnymi w lokalnej społeczności. 

Jestem dyrektorką prawie 42 lata, aż nie chce się wierzyć kiedy to minęło -  wspomniała Urszula Lis. 

Zdradziła, że pracuje w jutrosińskim przedszkolu od samego początku. 

Miałam wielką przyjemność tutaj pracować. Miałam też wielkie szczęście, że współpracowałam z ludźmi dobrymi, życzliwymi, kompetentnymi - mówiła dyrektor jutrosińskiego przedszkola. 

Od września szkołą podstawową w Szkaradowie pokieruje Elżbieta Jagodzińska - obecnie nauczycielka I LO w Rawiczu, a wcześniej m.in. wicedyrektor tej placówki. Na kierownika w jutrosińskim przedszkolu powołano Sławomirę Jarus - wieloletnią nauczycielkę tej placówki.

Przyznała, że pracę będzie wspominać sympatycznie, a niektóre dzieci na pewno będzie pamiętała do końca życia. 

Mam jedno, i może aż jedno życzenie - będąc na emeryturze chciałabym być zdrowa - podsumowała Urszula Lis.

Irmina Galicka-Zalas dodała, że jest dyrektorem 22 lata. Powiedziała, że trafiła do gminy Jutrosin w strasznym dołku życiowym, kiedy jej życie osobiste się całkowicie posypało.

Jestem wam wszystkim wdzięczna za to, że pomogliście mi przeżyć tamten czas. To są najlepsze lata mojego życia - zakończyła dyrektor szkoły podstawowej w Szkaradowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy