Reklama

Radny chce kandydować na burmistrza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radny chce kandydować na burmistrza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć do wyborów samorządowych jeszcze sporo czasu, w gminie Bojanowo już pojawił się nowy kandydat do fotela burmistrza. To obecny radny rady miejskiej - Waldemar Czerwiński.

Maciej Dubiel jest burmistrzem Bojanowa drugą kadencję. W wyborach w 2018 roku miał dwoje konkuretów - byli to obecna radna Ewa Szczepaniak oraz Ireneusz Młynek - nauczyciel, były dyrektor bojanowskiego gimnazjum. Maciej Dubiel wygrał, uzyskując 1.809 głosów (50,22%), 

Nie wiadomo jeszcze, ile osób będzie kandydować na stanowisko burmistrza w kolejnych wyborach. Na razie wszystko wskazuje na to, że mogą być przynajmniej dwie. Obecny włodarz Maciej Dubiel nie zamierza jeszcze kończyć swojej pracy w samorządzie, poza tym pojawił się nowy kandydat. Pogłoski o tym krążyły po gminie już od kilku tygodni. W rozmowie z portalem radny rady miejskiej - Waldemar Czerwiński - oficjalnie potwierdził, że zamierza spróbować swoich sił i kandydować na burmistrza Bojanowa.

Kim jest Waldemar Czerwiński?

Mieszka w Bojanowie. Ma 50 lat i pracuje w branży ubezpieczeniowej. Obecnie jest radnym rady miejskiej. Reprezentuje okręg nr 1, czyli ulice: Drzymały, Działkowa, Kasztanowa, Norwida, Nowa, Ogrodowa, Platanowa, Słowackiego. 

Jego nazwisko nie jest obce bojanowianom. Mama Waldemara Czerwińskiego - Urszula jest sołtysem wsi Tarchalin. Funkcję przejęła po zmarłym w 2017 roku mężu - Józefie Czerwińskim, który był nie tylko sołtysem, ale także radnym - przewodniczącym komisji rewizyjnej oraz członkiem komisji budżetowej, rozwoju gospodarczego, rolnictwa i ochrony środowiska. Był także inicjatorem Konkursu w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi w Tarchalinie oraz wielu innych imprez kulturalnych, jakie odbywają się na miejscowym boisku. W 2013 roku otrzymał tytuł Działacza Społecznego Roku.

W 2018 roku Waldemar Czerwiński, starając się o mandat radnego startował z tego samego komitetu co obecny włodarz. Jak będzie tym razem - tego jeszcze nie wiadomo. Jakie środowiska zdecydują się go poprzeć - to okaże się w przyszłości, ale dziś już wiadomo, że kandydata wspierać będzie społeczność walcząca o pozostawienie szkoły w Gościejewicach.

Choć początkowo radny opowiedział się za likwidacją placówki, to z czasem zmienił zdanie. Obecnie angażuje się w działania mające na celu pozostawienie szkoły.

- Dlaczego zmieniłem zdanie w tej kwesti? Wpłynęła na to opinia kuratora, który w ogóle nie zwraca uwagi na finanse, ale na to, że najważniejsze są warunki nauki dzieci. Gdy podejmowaliśmy decyzję nie słyszeliśmy też tylu argumentów świadczących o tym, że szkołę w Gościejewicach warto jednak pozostawić - przyznaje Waldemar Czerwiński. 

"To nie była łatwa decyzja"

Waldemar Czerwiński przyznaje, że trochę dojrzewał do podjęcia decyzji o starcie w wyborach, ale ostatecznie zdecydował się na to. 

- Powoli będę przygotowywał społeczeństwo do moich planów - zapowiada.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE