Już od samego rana na rynku w Rawiczu rozstawione były liczne stoiska, oferujące tradycyjne wyroby wielkanocne, rękodzieło artystyczne, lokalne przysmaki oraz inne ciekawe produkty. Część handlowa jarmarku cieszyła się dużym zainteresowaniem, a odwiedzający z chęcią zaopatrywali się w świąteczne dekoracje i upominki.
O godzinie 11.00 rozpoczęła się terenowa gra miejska, która zachęciła do aktywnego spędzenia czasu i odkrywania zakątków Rawicza w świątecznym klimacie. Odbywały się również warsztaty: "Tworzenie świec sojowych" oraz "Rodzinne Muzeum", oferując uczestnikom możliwość rozwinięcia kreatywności i spędzenia czasu w twórczej atmosferze.
Tradycyjna sałatka w różnych odsłonach na Rawickim Jarmarku Wielkanocnym
Punktualnie w południe na uczestników czekała darmowa degustacja sałatki jarzynowej, tradycyjnego dania, bez którego trudno wyobrazić sobie wielkanocny stół. I choć wydawałoby się, że przepis jeden, to sałatki przygotowane przez rawickie koła gospodyń wiejskich smakowały nieco inaczej. Na wyjątkowość dania miały wpływ pojedyncze składniki, takie jak ogórki konserwowe, czy kiszone, kurki w zalewie, kiełki, a także różne rodzaje majonezu.
Degustujących jednak nie brakowało, a wybór był trudny, bo wszystkie sałatki smakowały. Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zajęła ta przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dębna Polskiego.
Oprócz sałatki można było też spróbować świątecznych ciast, zupy chrzanowej lub barszczu białego i innych przysmaków.
Rawiczanie prezentowali swoje zdolności podczas wielkanocnego jarmarku
Na scenie wystąpiły dzieci i nauczyciele z rawickiej "czwórki", prezentując swoje talenty i wprowadzając publiczność w radosny nastrój. Wystąpił także Młodzieżowy Chór "Kameleon", Mażoretki "Corda Rawicz", chór "Jedyneczki" oraz zespół "Spoko Loko". Cały czas można było też podziwiać prace plastyczne młodych artystów z koła plastycznego działającego przy SP 4.
- Bogaty program, różnorodność atrakcji i świąteczna atmosfera sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć magię zbliżających się Świąt Wielkanocnych. I co najważniejsze, pierwszy raz dopisała piękna, wiosenna pogoda - zaznaczali uczestnicy jarmarku.
Rawicka Palma Wielkanocna
W holu Muzeum Ziemi Rawickiej zorganizowano wystawę konkursowych palm wielkanocnych, która robiła ogromne wrażenie. Dzieła przygotowane w tym roku były bardzo pomysłowe, a do ich wykonania wykorzystano przeróżne materiały. W trakcie jarmarku ogłoszono wyniki konkursu, którego organizatorami byli Muzeum Ziemi Rawickiej, gmina Rawicz, parafia pw. św. Andrzeja Boboli, parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP oraz Centrum Usług Społecznych i nagrodzono jego laureatów.
Duża palma:
- Grand Prix - uczestniczki Warsztatów Haftu Hazackiego,
- I nagroda - Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu,
- I nagroda - KGW w Ugodzie "Ugodzianki",
- II nagroda - KGW Łąkta,
- III nagroda - Przedszkole nr 6 w Rawiczu - grupa "Wiewiórki"
- Wyróżnienia: Iga Kapała (Dębno Polskie), Dzienny Dom Pobytu w Rawiczu, KGW Zielona Wieś "Nagietkowe Wariacje", sołectwo Zielona Wieś
- I nagroda - sołectwo Ugoda,
- II nagroda - Konrad Karkosz (Ugoda),
- III nagroda - Natalia Snela, (Zawady),
- III nagroda - Przedszkole nr 6 w Rawiczu - grupa "Tygryski"
- Wyróżnienia: Matylda Szczuka (Szymanowo), Natalia Kajetańczyk (Masłowo), Marcelina Dziubalska (Dębno Polskie), Kornelia Paca (Rawicz), Lena Materkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Rawiczu), Zuzanna Kozubal (Zielona Wieś), Brajan Materkowski (Zielona Wieś), Iga Wyskiel (Szymanowo), Przedszkole nr 6 w Rawiczu - grupa "Kłapouszki", Mieszko Jagodziński (Przedszkole nr 6 w Rawiczu).