Reklama

Rawicki Bank Żywności zorganizował wieczerzę wigilijną [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chwalebna inicjatywa rawickiego Banku Żywności. Jego przedstawiciele wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym przy parafii farnej zorganizowali wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i potrzebujących, przeżywających różne kryzysy, a także obywateli zza wschodniej granicy, którzy zamieszkali w gminie Rawicz.

Wieczerzę wigilijną zorganizowano w klubie Neptun w miniony poniedziałek (19 grudnia 2022r.). Wzięło w niej udział ponad 60 osób. Wśród gości byli też, m.in. ks. prałat senior Józef Podemski, który poprowadził modlitwę, wiceburmistrz Paweł Szybaj, przedstawiciele organizacji działających przy farze oraz "Wisieloków", działających na ziemi hazackiej.

- Bank Żywności to świetna instytucja. Wielu z Was może znaleźć wiele wartościowych rzeczy - powiedział wiceburmistrz Paweł Szybaj, zwracając się do obecnych na sali. - Jako urząd miejski, wzbogacimy waszą ofertę. Obok "białego" kościoła (przy multibibliotece - przyp. red.) powstaje jadłodzielnia, gdzie też będą potrawy - dodał.

Samorządowiec skierował także słowa do gości z zagranicy.

- Wasz los nie jest nam obcy. Cieszymy się, że czujecie się w Polsce dobrze. Liczę na to, że wszystko, co złe dzieje się u was w kraju, bardzo szybko się skończy - dopowiedział.

Jak podkreślił Zbigniew Maciołek z rawickiego Banku Żywności, była to już siódma wieczerza wigilijna. W ostatnich dwóch latach - przez covid - jej nie organizowano. Teraz, m.in. ze względu na wielu gości z Ukrainy mieszkających w Rawiczu, postanowiono, by ponownie się odbyła. 

- Za przygotowanie potraw odpowiedzialna była Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Każda z zaangażowanych osób przygotowała coś pysznego. Jako Bank Żywności oczywiście się dołączyliśmy. Pomogły też matki różańcowe. Mogliśmy również liczyć na prezesa Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wszystkim dziękujemy - podkreśla Zbigniew Maciołek.

O oprawę muzyczną zadbały "Wisieloki" wraz z zuchami i harcerzami z Zielonej Wsi. Także obywatele Ukrainy śpiewali w swoim języku. Nie zabrakło też rozmów przy stole. Wieczerza wigilijna zakończyła się po ponad trzech godzinach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE