Reklama

24h Rawicki Festiwal Sportu (2023). Jakie atrakcje zaplanowano?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

24h Rawicki Festiwal Sportu (2023). Jakie atrakcje zaplanowano? - Zdjęcie główne

Maciej Szymkowiak | foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do rozpoczęcia 24h Rawickiego Festiwalu Sportu coraz bliżej. W poniedziałek (1.05.2023) poznaliśmy wstępny harmonogram wydarzeń. - Myślę, że 90% rzeczy mamy dograne - poinformował Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu i koordynator festiwalu.

Reklama

Impreza w tym roku odbędzie się w dniach 20-21 maja. Jej początek zaplanowano w sobotę na godz. 16.00, a nie 14.00 - jak do tej pory.

- Zmiana godziny jest spowodowana sugestiami zawodników z poprzednich edycji, ale też zapewnieniem sprawnej organizacji. Jest to również związane z propozycjami artystycznymi, które chcemy dać mieszkańcom. Wiąże się to z dwoma koncertami. Mówię tu o sobotnim koncercie Blanki - o godz. 20.30 i tym, który będzie podsumowaniem festiwalu - koncertem Cleo - w niedzielę o godz. 20.30 - przyznał Maciej Szymkowiak.

Dyrektor OSiR podkreślił, że na plantach pojawią się biegacze i uprawiający nordic walking. Siatkarze plażowi zagrają na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4, piłkarze - na boisku przy ul. Spokojnej, a tenisiści - na korcie krytym (przy dobrej pogodzie - także sąsiednim, otwartym). Streetballowcy zmierzą się w sali "Kolejarza". Pływacy wystartują na basenie, a cykliści wyjadą na trasę pętli - do Sarnowy. Nie będzie w tym roku - w przeciwieństwie do poprzednich edycji - maratonu kolarskiego, organizowanego przez RSC Bike.

Miasteczko festiwalowe stanie na rawickim targowisku. Pojawią się, m.in. punkty gastronomiczne, handlowe czy rozrywkowe. To tam także wystąpią Blanka, Cleo czy Weronika Marchewka.

W 11. edycji 24h Rawickiego Festiwalu Sportu przewidziano udział około dwóch tysięcy zawodników. Trafią do nich, m.in. koszulki czy medale. Zapisy trwają - szczegóły TUTAJ.

- Od kilku edycji zakładamy, że organizacyjnie jesteśmy w stanie "unieść" w granicach 2.000 uczestników. Nie chcemy tego rozbudowywać. Siły i środki - jak to mówią w policji -  muszą starczać na zabezpieczenie wszystkich dyscyplin, na to, żeby ludzie wyjeżdżali lub wychodzili do swoich domów zadowoleni. Opinie, które zawsze panowały o festiwalu, mówiły krótko: "jesteśmy dobrze zaopiekowani i interesują się nami". Zwiększenie limitów może spowodować, że nie zawsze ludzie wyszliby zadowoleni. Od 2011 roku zmieniła się też mentalność ludzi. Coraz trudniej namówić kogoś do pomocy. Tylko ci najwytrwalsi zostają z nami. To ciężka praca przez te 24 godziny, duży wysiłek, nie tylko dla zawodników, ale i dla tych, którzy to wydarzenie organizują - dodał Maciej Szymkowiak. 

24h Rawicki Festiwalu Sportu (2023). Wstępny program

Sobota (20 maja)

- godz. 15.00 - prolog przedszkolaków 
- godz. 16.00 - start festiwalu
- program strongmenów z udziałem Ireneusza Kurasia i Tyberiusza Kowalczyka
- godz. 20.30 - koncert Blanki, uczestniczki Eurowizji
- po koncercie - zagra dj (do 23.00) oraz piana party

Niedziela (21 maja)

Godz. 11.00 -13.00 - sztafety szkolne
Godz. 13.00 - animacje dla dzieci pod nazwą: "Olimpiada Ekstremalnie Wesoła"
16.00 - meta festiwalu
17.15 - wręczenie nagród
19.00 - koncert Weroniki Marchewki
20.30 - koncert Cleo 

- Warto wziąć udział w Rawickim Festiwalu Sportu, bo to bardzo fajna impreza, czysta rekreacja, można zdobyć nowe doświadczenie, a dla najmłodszych to forma zaszczepienia aktywności fizycznej - przyznał Maciej Szymkowiak. 

Wydarzenie organizują: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu, gmina Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu, Zakład Usług Komunalnych przy wsparciu partnerów i sponsorów, a także ponad 100 wolontariuszy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE