Mikołaj Kowalczuk, rawicki strażak zawodowy został Mistrzem Polski w szachach

Wiadomości 68 zawodników przystąpiło do XXI edycji Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w szachach. Impreza odbyła się w Głuchołazach w województwie opolskim.

Impreza trwała pięć dni (20-24 kwietnia 2022 roku). Do rywalizacji przystąpili reprezentanci różnych formacji: policji, Wojska Polskiego, straży granicznej, służby więziennej, służby celno-skarbowej oraz straży pożarnej. Walczyli o tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w Szachach. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim - 9 rund. Tempo gry: 90 min na zawodnika +30 s/ruch. Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Banasik - reprezentant Ochotniczej Straży Pożarnej w Szybowicach. Drugie miejsce zajął Robert Tustanowski reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną z Wierzbcy, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Tustanowski z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

W zmaganiach brali także udział reprezentanci powiatu rawickiego. Wśród strażaków zawodowych najlepszy okazał się mł. ogn. Mikołaj Kowalczuk, reprezentujący rawicką zawodową straż pożarną. Wygrał w kategorii branżowej, a był szósty wśród wszystkich szachistów.

20. miejsce w klasyfikacji zawodów, a siódme w klasyfikacji OSP wywalczył Karol Żyto, reprezentujący jednostkę z Ugody.

Obaj szachiści są związani z rawickim klubem Korona-Rawbud. Mikołaj Kowalczuk jest w nim trenerem, a Karol Żyto - zawodnikiem.