Reklama

Rawickie planty zostaną wydłużone o kilkadziesiąt metrów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Jarek Pawlak

Rawickie planty zostaną wydłużone o kilkadziesiąt metrów - Zdjęcie główne

foto Jarek Pawlak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku Planty im. Jana Pawła II w jednym miejscu zostaną wydłużone o około 50 metrów. Alejki zostaną "dociągnięte" do nowego przejścia dla pieszych, a Zakład Usług Komunalnych ma zadbać o zieleń.

Gmina Rawicz informuje, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu firma NODO, remontująca drogi po wewnętrznej stronie plant, ma kłaść asfalt.

Wkróte asfalt na drodze wewnątrz plant w Rawiczu 

- Najpierw masa zostanie położona na odcinku od ul. 17 Stycznia do ul. Bobrowskiego, w kolejnych dniach takie same prace mają zostać wykonane na fragmencie od Domu Kultury do ulicy Grunwaldzkiej. Kolejny etap to będą prace w okolicy ulicy Staszica i skrzyżowanie zostanie zamknięte, bo przy okazji wymieniana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. Po tych robotach, asfalt zostanie położony na dalszym fragmencie - od ul. Bobrowskiego do 3 Maja - wylicza wiceburmistrz Paweł Szybaj. - Dzięki temu spadną nam wydatki bieżące na ciągłe łatanie dziur i remontowanie tych dróg - dopowiada.

Ostatnim fragmentem, na którym będą wykonywane prace remontowe będzie ten od ulicy 3 Maja do pomnika Żołnierza. Wiceburmistrz przypomina, że droga od deptaka do ul. Grunwaldzkiej nie będzie modernizowana w tym roku - ze względu na budowę bloku, którą zajmuje się Rawicka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Szybaj deklaruje, że o zmianach w organizacji ruchu gmina będzie informowała na bieżąco.

Kolejne rondo w Rawiczu

Na początku sierpnia ten sam wykonawca (firma NODO) zajmie się budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Targowej i Wałów Powstańców Wielkopolskich oraz naprawą nawierzchni drogi od byłego Tesco do ul. Targowej. Przylegający do niej chodnik zostanie przebudowany na ścieżkę pieszo-rowerową. Inwestycja ta ma zostać zrealizowana do połowy października.

- Na początku będzie wprowadzony ruch wahadłowy, ale w pewnym momencie na dwa lub trzy tygodnie to skrzyżowanie również zostanie wyłączone z ruchu i wprowadzimy objazd - zapowiada Paweł Szybaj.

Kolejne rondo to kontunuacja przedsięwzięcia polegającego na budowie ronda przy zbiegu ulic 3. Maja i Przyjemskiego oraz 17. Stycznia i Kamińskiego, a następnym jego etapem będzie przebudowa skrzyżowania Wałów Józefa Poniatowskiego z ulicami Sienkiewicza i Grunwaldzką. Tam jednak ronda nie będzie.

Nowe skrzyżowanie i dłużesze planty. Łatwiej dla kierowców i dla pieszych?

W ramach trzeciego etapu inwestycji, przebudowane mają zostać chodniki (na ścieżkę pieszo rowerową) od ulicy Targowej, wymieniona nawierzchnia na placu pomiędzy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej a Domem Kultury i przebudowane zostanie skrzyżowanie. Zamiast jednego dużego, które sprawia mieszkańcom sporo kłopotów, powstaną mniejsze, niezależne skrzyżowania i przedłużone zostaną planty.

- Planty zostaną przedłużone z jednej i drugiej strony. Łącznie zwiększą się o powierzchnię około 1.000 m2 i długość od 30 do 50 metrów. Dzięki temu będzie można je spokojnie obejść dookoła, bez konieczności schodzenia na oddalone przejścia - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Kubik.

Zaznacza, że ścieżki zostaną wykonane w takim samym standardzie jak obecne. Uzupełniona zostanie także zieleń. Przy okazji zmodernizowana ma być sieć wodno-kanalizacyjna w tym miejscu.

- Dotąd, by iść dalej plantami trzeba było zejść na przejście na ulicy Grunwaldzkiej, co nie było komfortowe. Teraz będzie dużo lepiej. Skrzyżowanie też przysparza kopotów i najpierw myśleliśmy, żeby zrobić rondo, ale projektant zaproponował takie rozwiązanie i uważamy, że ono sens i jest też dużo tańsze - tłumaczy wiceburmistrz Paweł Szybaj.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE