Reklama

Rawicz. Arcybiskup wydał dekret. Wikariusz kończy pracę duszpasterską w farze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawicz. Arcybiskup wydał dekret. Wikariusz kończy pracę duszpasterską w farze - Zdjęcie główne

ks. Patryk Nachaczewski | foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca praca duszpasterska ks. Patryka Nachaczewskiego w parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Rawiczu.

Ks. Patryk Nachaczewski jest w farze wikariuszem od sierpnia 2019 roku, a także, m.in. nauczycielem religii w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. Brał też udział w przygotowaniach do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Zgodnie z dekretem ks. abp Stanisława Gądeckiego, 1 grudnia kończy pracę duszpasterską w rawickiej parafii. Z jakiego powodu, tego nie podano. 

Pożegnanie i podziękowanie ks. Patrykowi Nachaczewskiemu za jego posługę odbędzie się w przyszłą niedzielę (27 listopada 2022r.) na mszy św. o godz. 18.30.

Ks. Patryk Nachaczewski pochodzi z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął w maju 2016 roku. Zanim rozpoczął posługę w Rawiczu, pełnił funkcję wikariusza w leszczyńskiej bazylice oraz parafii św. Antoniego w Lesznie.

Parafianie rawickiej fary wiadomość o zakończeniu posługi przez ks. Nachaczewskiego przyjęli z żalem, czemu dają wyraz, między innymi w komentarzach na naszym profilu facebookowym.

- Szkoda, ksiądz z powołania, jako jedyny z osób wierzących, które poznałem w swoim życiu potrafił logicznie i spójnie wytłumaczyć czym jest katolicyzm, na czym polega i ile dobra może nieść, jeśli jest szerzony przez osoby do tego powołane. Jednym zdaniem - człowiek z powołaniem, który szerzy dobro, wiarę i wolność duszy. Oby więcej takich ludzi i nie tylko w kościele, ale w życiu każdego z nas - komentuje Maksymilian. - Wyjątkowy kapłan. Mądry, wyrozumiały i empatyczny! - dodaje Renata.     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE