Reklama

Rawicz dostał pieniądze z programu "Ciepłe mieszkanie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WFOŚiGW

Rawicz dostał pieniądze z programu "Ciepłe mieszkanie" - Zdjęcie główne

foto WFOŚiGW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu 7 marca 2023 r. gmina Rawicz podpisała umowę o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie".

"Ciepłe Mieszkanie" to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Skierowany jest on do gmin, które mogą uzyskać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pieniądze z programu umożliwiają samorządom udzielanie dotacji osobom fizycznym, które posiadają tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku wielorodzinnym.

Umowa z gminą Rawicz została podpisana ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przez zastępcę prezesa zarządu,  Aleksandrę Durkowską. Ze strony gminy Rawicz umowę podpisali burmistrz Grzegorz Kubik oraz skarbnik Krystyna Sikorska.

- Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w ramach Programu Priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie" w kwocie 1 mln 240 tys. w gminie Rawicz możliwa będzie poprawa efektywności energetycznej w 50 lokalach, które są zlokalizowane w budynkach wielomieszkaniowych na terenie gminy - czytamy w komunikacie WFOŚiGW.

Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, w związku z otrzymanym dofinansowaniem, samorząd wkrótce ogłosi nabór wniosków od osób fizycznych, mających prawo własności lokalu mieszkalnego lub ograniczone prawo rzeczowe do mieszkania.
- Program dotyczy głównie wymiany wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego na efektywne źródła ciepła lub podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku - podkreśla CIB.
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE