Reklama

Rawicz. Kiedy powrót do szkół? 10 zasad dla ucznia. Wytyczne dla szkół

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Kiedy powrót do szkół? 10 zasad dla ucznia. Wytyczne dla szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat rawicki. Rawicz. Nowy rok szkolny. Powrót do szkoły 2020. Kiedy powrót do szkoły? Uczniowie wracają do szkół. Już 1 września 2020 rozpocznie się kolejny rok szkolny. Zajęcia mają być prowadzone standardowo w klasach. Koniec ze zdalnym nauczaniem. Takie informacje przekazał dziś na konferencji prasowej minister edukacji - Dariusz Piontkowski. 

Rawicz. Nowy rok szkolny. Powrót do szkoły 2020. Kiedy powrót do szkoły? Wytyczne dla szkół.

Są nowe wytyczne dla szkół. Nie ma za to rewolucji - bo wiele obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obowiązywało i nadal obowiązuje - to dystans społeczny i oczywiście higiena rąk - mycie ich przy wejściu do szkoły, przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety. No i co ważne do szkoły nie powinny przychodzić dzieci z infekcjami, podobnie zresztą nauczyciele.

- Chcemy w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z osobami spoza szkoły, by ograniczyć ryzyko zakażenia - tłumaczył dziś - 12 sierpnia - na konferencji prasowej minister edukacji - Dariusz Piontkowski.

Jedynie w powiatach „czerwonych” i „żółtych” - gdzie są spore ogniska COVID 19 - mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia, ale powiat rawicki do nich nie należy.

Rawicz. Powrót do szkół 1 września 2020. 10 zasad dla ucznia

Minister zaprezentował natomiast tzw. „złote rady” dla uczniów i rodziców - uczynił to w formie graficznej. Rady te mają pomóc w bezpiecznym powrocie do szkół 1 września.

10 zasad dla ucznia:
1. Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu.
2. Często myj ręce.
3. Nie dotykaj oczu, ust i nosa. 
4. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie.
5. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela.
6. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych.
7. Spożywaj swoje jedzenie i picie.
8. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw.
9. Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela.
10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach.

Rawicz. Powrót do szkół 1 września 2020.  Wytyczne dla szkół od 1 września

Teoretycznie zajęcia w szkołach wracają więc do tzw. normy. Lekcje - tak, jak zawsze - będą prowadzone w klasach. Te mają być oczywiście wietrzone po zajęciach, dezynfekowane. Szczegóły ujęto w wytycznych dla szkół.

Wytyczne dla szkół od 1 września:
1. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.
2. Trzeba jednak przestrzegać zasad higieny osobistej.
3. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby nawet podczas zajęć.
4. Do szkoły mogą przychodzić jedynie uczniowie i pracownicy bez objawów chorobowych, których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
 

Rawicz. Powrót do szkół 1 września 2020.  Modele nauczania od 1 września

Standardowe zajęcia to tzw. model „A”. Jeśli w danej placówce pojawi się przypadek zakażenia koronawirusem, będzie można przejść do nauki w tzw. "modelu B" albo "modelu C" - czyli odpowiednio na naukę w formie zdalnej lub mieszanej.

Model mieszany ma mieć zastosowanie, gdy część uczniów trafi na kwarantannę. Z nauczania zdalnego mogliby natomiast korzystać - po uzyskaniu opinii lekarza - uczniowie z chorobami przewlekłymi.

- Zakładamy, że kształcenie zdalne lub mieszane nie będzie trwało zbyt długo, tylko w okresie zagrożenia. Najczęściej będzie to tydzień lub dwa. W tym czasie klasy mogą być podzielone np. na dwie grupy - część klasy w trybie zdalnym, a część stacjonarnie. Podział mógłby też wyglądać tak, że młodsze klasy będą przychodzić do szkoły, a starsze klasy mogłyby uczestniczyć w nauczaniu na odległość - wyjaśniał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE