Reklama

Komunikacja miejska. Publikujemy aktualny rozkład jazdy autobusów

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 3 stycznia obowiązuje nowy rozkład jazdy Rawickiej Komunikacji Miejskiej. Nowością są kursy do Sarnówki.

W 2022 roku zarówno linię 1 i 3 obsługuje ten sam przewoźnik. Ma to związek ze zmianą wprowadzoną przez urząd podczas ogłaszania przetargu na obsługę trasy. O zlecenie ubiegało się dwóch przewoźników: leszczyńska spółdzielnia Milla i przedsiębiorstwo TurboTrans ze Żmigródka. Oferty obu wpasowały się w budżet, jaki gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel. Postępowanie wygrała leszczyńska Milla, mimo że przedstawiła ofertę o ponad 7 tys. złotych droższą oraz zaproponowała obsługę pojazdami starszymi od TurboTransu. Drugiego oferenta odrzucono ze względu na kwestie formalne.

Zmiana trasy

Autobusy do Sarnówki dotychczas kursowały dwoma trasami - A i B - pomiędzy dworcem kolejowym w Rawiczu a Rynkiem Sarnowskim. Teraz nie pojadą już linią B, czyli nie zatrzymają się na przystankach: Dąbrowskiego Liceum, Kamińskiego i 100-lecia. W zamian przystankiem końcowym nie będzie już rynek w Sarnowie. Autobusy dojadą do Sarnówki i zatrzymają się na nowych przystankach: Kurpińskiego i Sarnówka.

Nowe nazwy przystanków

Oprócz korekt w godzinach odjazdów, zmianie uległy też nazwy niektórych przystanków. Dotychczasowy Dąbrowskiego Światła, który znajduje się w pobliżu skrzyżowania ulicy: Dąbrowskiego, 3 Maja i Przyjemskiego, zmieni nazwę na Dąbrowskiego Rondo. Korekcie uległy też nazwy przystanków na linii 2 z Rawicza do Wydaw, które zostały dostosowane do nazewnictwa używanego dotychczas przez pozostałe linie. 

Ceny bez zmian

Bilety w cenie 1 zł (normalny) i 50 gr (ulgowy) można nabyć u kierowcy. Istnieje również możliwość wykupienia biletu miesięcznego, za który zapłacimy - w przypadku normalnego 25 zł, a ulgowego - 12,5 zł.

Bilety miesięczne do nabycia w budynku dworca kolejowego (kasa przewoźnika Milla) lub u kierowcy na 2 dni przed - czytamy w komunikacie gminy.

Niektórym osobom podróżującym Rawicką Komunikacją Miejską przysługują ulgi. Połowę ceny za bilet zapłacą uczniowie i studenci, dzieci powyżej 4. roku życia, emeryci i renciści oraz kombatanci i osoby głuchonieme. Za darmo rawickimi „emkami” mogą jeździć dzieci do 4. roku życia, osoby, które skończyły 70 lat, inwalidzi wojenni, honorowi dawcy krwi i osoby niepełnosprawne (I stopnia). Bez biletu mogą również podróżować umundurowani funkcjonariusze policji i parlamentarzyści.

Komunikacja od ponad trzech lat

Autobusy miejskie w Rawiczu zostały reaktywowane jesienią w 2018. Wtedy pilotażowo uruchomiona została linia numer 1 do Sarnowy, która zaowocowała stałymi autobusami od stycznia 2019. Jednym z punktów programu wyborczego burmistrza Grzegorza Kubika w 2018 roku, było utworzenie dodatkowych linii. Dotychczas, w przeciągu ostatnich 3 lat powstała tylko jedna nowa trasa (nr 3 do Dębna Polskiego w 2020 roku). Nadal autobusy nie dojeżdżają do takich miejscowości jak Łaszczyn, czy Masłowo. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy