Reklama

Rawicz. Multibiblioteka gotowa za rok?

Opublikowano: sob, 14 lis 2020 11:04
Autor:

Rawicz. Multibiblioteka gotowa za rok? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  W drugim przetargu udało się wyłonić wykonawcę przebudowy budynku po dawnym gimnazjum na nowoczesną multibibiotekę. Firma z Pępowa wykona wszystkie prace za ponad 6 milionów złotych. Przebudowa jest częścią dużego projektu rewitalizacji centrum miasta.

Za drugim podejściem udało się wyłonić wykonawcę, który przebuduje budynek po dawnym Gminazjum nr 1 i dostosuje go do potrzeb nowej multibiblioteki. Firma MAT-BUD BZDĘGA sp. j. z Pępowa wykona te prace za ponad 6,2 milona złotych. 

W nowej multibibliotece znajdą się zbiory przeniesione z biblioteki mieszczącej się obecnie w Domu Kultury i budynku przy ulicy Staszica. W nowym obiekcie przewidziane są też przestrzenne sale multimedialne, dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących.

 - Z zaadaptowanych pomieszczeń w bibliotece będą też korzystać organizacje pozarządowe i kluby aktywizacji mieszkańców, będzie też wykorzystywana na potrzeby świetlicy socjoterapeutycznej - informował podczas jednej z konferencji prasowych Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami w rawickim urzędzie miejskim.

W miejscu dzisiejszego boiska powstanie zielona przestrzeń - "Dziedziniec kultury" - który ma służyć integracji międzypokoleniowej. Obok budynku, na nieutwardzonym dotychczas plau -  znajdzie się parking.

 W najbliższych dniach wykonawca podpisze umowę z magistratem. Od złożenia podpisu, firma będzie miała 12 miesięcy na wykonanie wyszystkich prac. 

Obecnie na terenie dawnej szkoły trwają prace związane z montażem zbiorników na wody opadowe. Wiąże się to z zamknięciem funkconującego tam dotychczas prakingu. Czytaj więcej:  Rawicz. Parking przy byłym gimnazjum zostanie zamknięty

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE