Reklama

Rawicz. Parking po byłym pawilonie więziennym?

Opublikowano:
Autor:

Rawicz. Parking po byłym pawilonie więziennym? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zniknął duży budynek z czerwonej cegły znajdujący się na terenie należącym do marketu Biedronka przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Prace rozbiórkowe wzbudziły duże zainteresowanie rawiczan. Mieszkańcy dziwili się, dlaczego w tak szybkim tempie usunięto budynek, który stanowił część historii miasta.

- Jako historyk i archiwista jestem zbulwersowany tym faktem. Ja wszystko rozumiem i wiem, że życie biegnie do przodu. Ale szybka rozbiórka, bez żadnego uprzedzenia, byłego IV pawilonu rawickiego więzienia, w którym w latach II wojny światowej i okresu 1945 - 1956 więziono i gnębiono Polaków jest lekkim skandalem - podkreśla kpt. Piotr Bruder, archiwista i kierownik działu organizacyjno-prawnego w Zakładzie Karnym w Rawiczu.

Co na temat rozbiórki byłego pawilonu powiedzieli Ewa Kośmider, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Rawiczu, Małgorzata Mikołajczak - kierownik leszczyńskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, Sławomir Figisiak - sekretarz Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz? Przeczytasz o tym w aktualnym wydaniu „Życia Rawicza”. (JM)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE