Reklama

Rawicz powiększy się w stronę Wrocławia

Opublikowano: ndz, 12 kwi 2020 11:02
Autor:

Rawicz powiększy się w stronę Wrocławia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Granice miasta zostaną poszerzone tylko o jeden obszar - w obrębie Szymanowa i Dębna Polskiego. Na włączenie pozostałych terenów nie zgodzili się mieszkańcy, czemu dali wyraz podczas zebrań i wypełniając gminną ankietę.

Wolę zmiany granic administracyjnych Rawicza radni wyrazili w grudniu minionego roku. W lutym rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami, które prowadzono na zebraniach sołeckich, radach osiedlowych oraz w formie elektronicznej. Uczestniczyli w nich mieszkańcy poszczególnych wsi oraz miasta.

Wyniki konsultacji z mieszkańcami pokazały, że większość z nich zdecydowanie sprzeciwia się poszerzeniu miasta o obręby sołectw Sierakowo, Szymanowo, Sarnówka i Łaszczyn. Uchwały w tej sprawie radni podjęli na pierwszej w historii miasta zdalnej sesji - 30 marca. Wobec stanowiska mieszkańców, radni zdecydowali o uruchomieniu procedury zmiany granic tylko o jeden obszar - obejmujący część sołectw Szymanowo i Dębno Polskie.

- Jest to teren od ulicy Szczęśliwej w Szymanowie w kierunku na południe, w stronę Wrocławia. Na jego części przewidzianej pod budownictwo wielorodzinne występują grunty klasy trzeciej. Całość obejmuje 113 hektarów i zamieszkała jest przez 148 osób - tłumaczy burmistrz Grzegorz Kubik. - W studium obszar ten jest przeznaczony przede wszystkim na budownictwo jednorodzinne. Ponadto przewidziane jest tam także budownictwo wielorodzinne, usługowe oraz ogrody działkowe.

W sesji brało udział 20 radnych (Andrzej Zębik był nieobecny), a obydwie uchwały przyjęto 14 głosami za. Pozostałych 6 radnych - z klubu Samorządni PRA - w ogóle nie głosowało w tych sprawach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE