Reklama

Rawicz. Ukończyli wielogodzinne szkolenie podstawowe. Zostali strażakami ratownikami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mł. kpt. Kamil Ratajczak

Rawicz. Ukończyli wielogodzinne szkolenie podstawowe. Zostali strażakami ratownikami - Zdjęcie główne

Uczestnicy szkolenia | foto mł. kpt. Kamil Ratajczak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zajęcia dydaktyczne trwały 128 godzin, kolejne trzy - poświęcone były na sprawy organizacyjne, a następne pięć - na przeprowadzenie egzaminów. W efekcie tytułem strażaka ratownika może się poszczycić 72 strażaków-ochotników.

Jak informuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przewidzianych dla ochotniczych straży pożarnych.

- Zajęcia odbywały się w oparciu o program szkolenia z 4 marca 2022 r. opracowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, a zatwierdzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Druhny i druhowie zdobywali wiedzę i umiejętności wykorzystując metody nauki na odległość, uczestnicząc w  zjazdach odbywających się w Komendzie Powiatowej PSP w Rawiczu, a także przechodząc test w komorze dymowej w leszczyńskiej komendzie PSP - podkreśla bryg. Krzysztof Skrzypczak. 

Zakończenie kursu odbyło się 2 października. Druhnom i druhom wręczono stosowne zaświadczenia. Za wzięcie udziału w szkoleniu, za poświęcony czas i zaangażowanie podziękował im rawicki wicekomendant. Zwrócił też uwagę na konieczność ciągłego doskonalenia zdobytej wiedzy oraz umiejętności ratowniczych, nie zapominając jednocześnie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

W powiecie rawickim mamy około 600 strażaków ochotników, którzy mogą brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE