Reklama

Remiza w Szkaradowie tętniła życiem. Były gry, kolorowanki, pokaz pierwszej pomocy i zwiedzanie [ZDJĘCIA, FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 60 osób przyszło do siedziby strażaków ze Szkaradowa. Przez kilka godzin w remizie było gwarno, ale i kreatywnie.

Z nową inicjatywą wyszli strażacy ochotnicy ze Szkaradowa. W środę (8.02.2023) zaprosili do siebie na popołudnie pełne atrakcji. Do remizy przyszły dzieci w wieku od 3 do 14 lat, te najmłodsze - wspólnie z rodzicami. Znaczną część stanowili członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Zainteresowanie było bardzo duże. Nie myśleliśmy, że aż tak frekwencja nam dopisze - przyznał Piotr Wybierała, prezes OSP Szkaradowo. 

Uczestników podzielono na cztery, kilkunastoosobowe grupy, które przechodziły z jednego na drugie stanowisko. Pierwsza z nich oglądała film. Kolejna - brała udział w grach i kreatywnych zabawach, a także przygotowała oryginalne dzieła - m.in. sklejone strażackie samochody. Trzecia grupa oglądała z bliska wyposażenie wozu bojowego. Dowiedziała się również, jak strażacy uwalniają osobę zakleszczoną w pojeździe. Ostatnia grupa uczyła się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Całość nadzorowali druhowie i druhny ze szkaradowskiej jednostki. 

W trakcie tej inicjatywy strażacy zachęcali także najmłodszych do udziału w zawodach strażackich, planowanych za kilka miesięcy. Po tym, z czym się zapoznali w trakcie imprezy w remizie, chętnych do startu nie brakowało.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE