Reklama

Powiatowe Święto Plonów w Jutrosinie [FILM]

Opublikowano: 23 sierpnia 2021 13:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnią niedzielę odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Jutrosinie. Impreza zgromadziła na miejscowym stadionie kilkaset osób. Na scenie wystąpiły miejscowe zespoły folklorystyczne. Widowiskowe show na skrzypcach zaprezentowała "Agnes Violin Show", widzowie śmiali się razem z kabaretem "Moherowe Berety", a wieczór zakończyła wspólna zabawa taneczna z zespołem "Chamioła Band".

Reklama

Uroczystości rozpoczęła msza polowa z udziałem zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się włodarze powiatu rawickiego, samorządowcy, radni i posłowie. W czasie imprezy na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły folklorystyczne. Przybyli na stadion mieszkańcy mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, a dzieci mogły miło spędzić czas na przygotowanych na tę okazję „dmuchańcach”.

Koncertowo i z humorem

Jednymi z głównych atrakcji dożynek były: koncert „Agnes Violin Show” - w wykonaniu znanej skrzypaczki Agnieszki Flis oraz występ kabaretu „Moherowe Berety”. Wieczór zakończyła wspólna zabawa taneczna z zespołem „Chamioła Band”.

Pod znakiem pandemii

Podczas dożynek, na stadionie uruchomiono też punkt szczepień. Każdy chętny, praktycznie bez kolejki mógł przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19. Z powodu pandemii zrezygnowano też z tradycyjnego dzielenia się dożynkowym chlebem. 

Elżbieta Peplińska z Jutrosina, starościna dożynek

Razem z mężem Jerzym od wielu lat prowadzą wspólnie gospodarstwo rolne o powierzchni 130 hektarów. Specjalizują się w produkcji trzody chlewnej. Starościna święta plonów własnoręcznie upiekła i ozdobiła tegoroczny chleb dożynkowy.

Michał Świerzewski z Grąbkowa, starosta dożynek

Razem z żoną Urszulą od 2008 roku prowadzi 57-hektarowe gospodarstwo, które przejął po rodzicach. Specjalizuje się w hodowli bydła opasowego i trzody chlewnej. Z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, skończył szkołę rolniczą w Bojanowie oraz studium informatyczne. Służy i pomaga ludziom jako czynny druh OSP Grąbkowo.

Wieniec. Kto go przygotował?

Tegoroczny wieniec dożynkowy został wykonany ze zbóż zebranych z pól z gminy Jutrosin, a przygotowały go panie z Kół Gospodyń Wiejskich w składzie: Małgorzata Matysiak, Aneta Jernaś, Grażyna Jernaś, Irena Szponik, Marlena Żyto, Anna Duda, Teresa Roszak, Halina Samol, Aleksandra Pieprzyk, Ilona Kasprzak, Elżbieta Witczak, Eugenia Stelmach, Maria Misiek, Janina Krzyżosiak, Ewa Stachowska, Teresa Jankowiak, Anna Ćwiklińska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 25 dni temu | ocena +1 / -0

    Nieznana

    Wspaniała impreza a po 24 wszyscy zostali wywaleni za bramę wstyd tragedia pierwszy raz spotkaliśmy się z takim czymś

  • miesiąc temu | ocena +4 / -1

    Jola

    Wspaniała impreza. Koncert super