Reklama

Rondo w Gołaszynie będzie miało patrona. Radni zdecydowali

Opublikowano: wt, 24 maj 2022 10:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo w Gołaszynie będzie miało patrona. Radni z Bojanowa przychylili się do wniosku Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków i postanowili nadać skrzyżowaniu na dawnej drodze krajowej nr 5 imię Łucjana Kryszkiewicza.

Rajcy o ustanowieniu patrona ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 309 z łącznicą S5 zdecydowali na piątkowej sesji - jednogłośnie. 

Rondo w Gołaszynie - uhonorowanie wybitnego bojanowianina

Z propozycją nadania nazwania ronda imieniem Łucjana Kryszkiewicza wystąpiło Towarzystwo Koleżeńskie Bojanowiaków.

Łucjan Kryszkiewicz był nauczycielem i wieloletnim dyrektorem szkoły rolniczej. Pracował w szkole rolniczej w Bojanowie od 1 września 1938 roku. W czasie II wojny światowej walczył nad Bzurą, a następnie dostał się do niewoli. Do Bojanowa powrócił w kwietniu 1945 roku. Od 1953 roku był zastępcą dyrektora szkoły, a w 1957 roku powierzono mu kierowanie placówką. Funkcję tę pełnił przez 18 lat. 1 września 1975 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł 3 grudnia 1998 roku i jest pochowany na bojanowskim cmentarzu.

Rondo w Gołaszynie - Zarządcy wyrazili zgodę

Burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel, tłumaczy, że po wyborze ronda w Gołaszynie, urząd uzyskał zgodę zarządców dróg - a więc samorządu województwa wielkopolskiego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jest to uhonorowanie tej wielkiej postaci dla absolwentów szkoły rolniczej i mieszkańców, którzy jeszcze pamiętają pana Łucjana - przekazuje Maciej Dubiel.

Dodaje, że oficjalne nadanie imienia skrzyżowaniu zaplanowano podczas zjazdu absolwentów - 25 czerwca tego roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy