Reklama

Rozbudowa "Balatonu" w Miejskiej Górce ma kosztować 67 mln zł. Koszt pokryje państwo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Rozbudowa "Balatonu" w Miejskiej Górce ma kosztować 67 mln zł. Koszt pokryje państwo? - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa Balatonu została ujęta w rzędowym planie gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce. Inwestycję wyceniono na 67 mln zł. Tę wiadomość przekazał poseł Jan Dziedziczak.

Zbiornik wodny w Miejskiej Górce zwany od lat "Balatonem" ma być rozbudowany. Aktualnie ministerstwo infrastruktury prowadzi prace związane z przyjęciem wieloletniego programu dotyczącego gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce. Wśród planowanych inwestycji jest między innymi powiększenie  ''Balatonu”, które ma kosztować blisko 67 mln złotych.

Poseł o powiększeniu "Balatonu" w Miejskiej Górce: Potrzebna inwestycja 

Jak poinformował nas poseł Jan Dziedziczak, minister infrastruktury prowadzi prace nad rządowym projektem uchwały w sprawie przyjęcia programu wieloletniego pod nazwą „Gospodarowanie zasobami wodnymi w Polsce”.

Planuje się realizację 17 zadań inwestycyjnych, których efektem będzie wybudowanie 19 zbiorników, wśród których  znalazł się zbiornik wodny Miejska Górka. Inwestycja ta ma dążyć do poprawy ochrony przeciwpowodziowej w rejonie miejscowości Miejska Górka i Karolinki - przekazuje Jan Dziedziczak.

Poseł twierdzi, że to pokłosie licznych rozmów w stolicy, których inicjatorem był między innymi on. Jak przekazuje, wraz z włodarzem gminy Miejska Górka Karolem Skrzypczakiem przekonywał o potrzebie zrealizowania tej właśnie inwestycji.

Bardzo ważnym sygnałem były zapewnienia naszych radnych o potrzebie wsparcia tej inwestycji, która pomoże wielu gospodarzom z tego terenu, którzy borykają się z zalewanie upraw - mówi Dziedziczak. - Głos został wysłuchany, a wykonawca programu i instytucja nadzorująca realizację programu, jaką jest Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie pozytywnie ustosunkowało się do inwestycji w zakresie ochrony przeciwpowodziowej w rejonie Miejskiej Górki. 

"Balaton" ma zostać rozbudowany za pieniądze z budżetu państwa

Koszt zadania wycenionego w przypadku zbiornika w Miejskiej Górce na 66,90 mln zł pokryty ma zostać z budżetu państwa. Zbiornik ma obecnie 12 ha, a ma być co najmniej raz większy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE