Reklama

Ruszyła przebudowa obiektu przy ul. Buszy 5

Opublikowano: 19 sierpnia 2021 09:30
Autor:

Ruszyła przebudowa obiektu przy ul. Buszy 5 - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 17 sierpnia gmina Rawicz przekazała wykonawcy budynek Buszy 5. Od środy, 18 sierpnia ruszyły prace przygotowawcze wewnątrz obiektu

Reklama

W związku z trwającymi pracami, od poniedziałku 23 sierpnia, zamknięty zostanie teren przy budynku. Pozostawione zostanie jedynie dojście do znajdującej się w pobliżu toalety. 

Gminny budynek przy Ignacego Buszy 5 przejdzie gruntowy remont. Prace wykona firma Rawbud za 5,7 mln zł. Przetarg na projekt i samą przebudowę ogłoszono pod koniec minionego roku, ale nie wpłynęła żadna oferta. Zamówienie powtórzono więc w marcu. Tym razem wpłynęły dwie propozycje - w tym Rawbudu, którą uznano za korzystniejszą. 

W obiekcie będzie mieścić się tzw.  Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej. To instytucja, która pomieści dzienny dom pomocy społecznej z salą rehabilitacyjną i pracowniami, biura organizacji pozarządowych, punkt seniora oraz mieszkania wspomagane (dla osób potrzebujących wsparcia). 

 Wnętrze obiektu przy ul. Buszy zostanie kompletnie zmienione. Planuje się wyburzenie części ścian i postawienie nowych, wymianę okien oraz drzwi, zmianę systemu ogrzewania.

Na cele użytkowe zostanie zaadaptowane poddasze, wybudowana klatka schodowa z windą dla osób niepełnosprawnych, wykonane nowe wejście w centralnej części budynku z pochylnią. Strop i dach zostaną docieplowe. Ponadto zamontowana zostanie kanalizacja deszczowa, wybudowane nawierzchnie dróg wewnętrznych, parkingu i chodników.

- Obiekt zmienia swoją funkcję z typowo biurowej na miejsce świadczenia usług  m. in. dom dziennego pobytu, mieszkania wspomagane oraz pomieszczenia z funkcjami dodatkowymi takimi  jak pomieszczenia wielofunkcyjne dla organizacji pozarządowych - wyjaśniał kilka miesięcy temu burmistrz Grzegorz Kubik. 

Co po przebudowie?

Parter budynku pomieści Dzienny Dom Pomocy Społecznej z salą rehabilitacyjną, przebieralnią i łazienką, pracownią rękodzielniczą, świetlicą z pracownią kuchenną, pracownią komputerową oraz salą do spotkań indywidualnych. 

Piętro budynku zajmować będą pomieszczenia wielofunkcyjne dla organizacji pozarządowych, punkt aktywnego seniora, Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej, pomieszczenie do odpoczynku z biblioteką, salę doświadczania światła i biofeedback oraz węzeł sanitarny. 

Na piętrze zlokalizowano również dwa mieszkania wspomagane i jedno studio. Poddasze zajmowane będzie także przez mieszkania wspomagane oraz pomieszczenie wspólne dla mieszkańców - z aneksem kuchennym i małą pralnią. 

Ponad poddaszem znajduje się jeszcze przestrzeń strychu, która ma być wykorzystywana jedynie jako miejsce na urządzenia techniczne.  

Tak będzie wyglądać okolica kościoła św. Andrzeja Boboli po zakończeniu inwestycji. Na wizualizacji Miejska Biblioteka Publiczna oraz wielofunkcyjny obiekt przy Buszy

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.