Reklama

Ruszyły prace na rawickim poligonie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Burmistrz Grzegorz Kubik

Ruszyły prace na rawickim poligonie - Zdjęcie główne

foto Burmistrz Grzegorz Kubik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się realizacja jednej z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Rawicz - rewitalizacja dawnego terenu wojskowego. W ramach projektu "Nowy Poligon" przebudowywana jest ulica Czeladnicza oraz montowane oświetlenie na pumptracka.

Teren byłego poligonu wojskowego ma zmienić się w ciekawe miejsce rekreacji. Przetarg na realizację tej inwestycji - pod nazwą "Nowy Poligon" - gmina Rawicz ogłaszała trzy razy, zanim udało się wyłonić wykonawców. Umowy podpisano w listopadzie minionego roku.

Zgodnie z nimi, "Nowy Poligon" będzie realizowany w ramach czterech pakietów:
  • Firma Marka Żurka z Rawicza wykona ulicę Czeladniczą za 5,7 mln zł i Świętojańską za 3,2 mln zł.
  • Z kolei, firma Marcina Matuszewskiego z Rawicza zbuduje promenadę w Sierakowie za 3,6 mln zł i zagospodaruje przyległy teren sportowo -rekreacyjny za blisko 9,8 mln zł.

Koszt zadania wyniesie blisko 22,5 mln zł, z czego większość to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - 18,6 mln zł. 

W połowie stycznia wykonawcom przekazano plac budowy, a kilka dni temu ruszyła część robót. Jako pierwsza przebudowana zostanie ulica Czeladnicza, a działający od pażdziernika 2022 roku pumptrack zostanie oświetlony.

Jak przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik odbyła się także kolejna rada budowy.

- Wykonawca oraz projektant przedstawili koncepcję zagospodarowania terenów na aktualnej mapie do celów projektowych. Ostateczne umiejscowienie poszczególnych elementów potwierdzi wizja w terenie. Wykonawcy muszą jeszcze uzyskać wszystkie pozwolenia do realizacji przedsięwzięcia - informuje  burmistrz Grzegorz Kubik.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE