Reklama

Zaczęły się prace na ul. Piotra Skargi w Rawiczu. Potrwają kilkadziesiąt dni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Zaczęły się prace na ul. Piotra Skargi w Rawiczu. Potrwają kilkadziesiąt dni - Zdjęcie główne

foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ważna ulica w centrum Rawicza przejdzie metamorfozę. Pierwsze prace na ul. Piotra Skargi związane są z przebudową sieci gazowej wraz z przyłączami.

Reklama

W poniedziałek (20 marca 2023r.) rozpoczęły się prace budowlano-montażowe. Rozebrano już, m.in. fragment chodnika.

- Przebudowa sieci gazowej wiązać się będzie z wprowadzeniem tymczasowej zmiany organizacji ruchu, która będzie miała na celu minimalizację utrudnień związanych z ruchem drogowym oraz zapewnienie bezpieczeństwa - informuje Paweł Rybacki, z-ca Dyrektora Departamentu Komunikacji Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.

Jak dopowiada, termin zakończenia prac jest zależny od wielu czynników, niemniej jednak szacuje się go na ostatnie dni kwietnia bieżącego roku. Po przebudowie sieci gazowej, samorząd gminny planuje także modernizację tej ulicy. 

- Na najbliższej sesji rady miejskiej (29 marca - przyp. red.) będziemy mieli zabezpieczone - jeśli rada przyjmie uchwałą - środki z nadwyżki budżetowej z ubiegłego roku. Te środki, w kwocie ponad 600 tys. zł, przeznaczamy na wybudowanie nawierzchni ulicy. W kwietniu ogłosimy przetarg i będziemy wyłaniać wykonawcę. Dobrze, że po kilku latach wreszcie mamy tę inwestycję - przyznaje burmistrz Grzegorz Kubik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE