Reklama

Ruszyły zgłoszenia konkursowe do Bitwy Regionów 2023

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Ruszyły zgłoszenia konkursowe do Bitwy Regionów 2023 - Zdjęcie główne

foto M. Urbanowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 marca 2023 r. koła gospodyń wiejskich mogą zgłaszać sie do udziału w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu Bitwa Regionów. W pierwszym etapie można wygrać nawet 2.000 zł.

Organizatorem 8. edycji konkursu skierowanego głównie do kół gospodyń wiejskich jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu jego uczestnikami mogą zostać koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające osoby z terenów wiejskich, których statutowym celem działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Bitwa Regionów - zgłoszenia

Chętne koła oraz stowarzyszenia mają czas do 31 marca na przesłanie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego do udziału w konkursie. Zadaniem ocenianym w konkursie będzie przygotowanie tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego charakterystycznego dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia. Niestety nie można zgłaszać deserów oraz należy pamiętać, że każde KGW może zgłosić tylko jedną potrawę.

Trzy etapy Bitwy Regionów

Konkurs został podzielony na trzy etapy: I - powiatowy, II - wojewódzki oraz III - finał ogólnopolski. Zwycięzcy jednego etapu reprezentują swój region w kolejnym. Zwycięzcy pierwszego etapu zostaną wyłonieni podczas wydarzenia zorganizowanego w danym powiecie. 

Cenne nagrody dla zwycięzców Bitwy Regionów

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla trzech najlepszych zespołów w każdym etapie. W pieszym starciu można wygrać 2.000 zł, 1.500 zł lub 1.000 zł - odpowiednio dla I, II i III miejsca.  

W każdym kolejnym etapie wysokość nagród wzrasta, aż do 25.000 zł za zajęcie pierwszego miejsca w etapie ogólnopolskim. 

VII edycja Bitwy Regionów we wspomnieniach

W zeszłym (2022) roku finał powiatowy odbył się w Pakosławiu. Wzięło w nim udział 7 zespołów KGW, a zwyciężczyniami zostały panie z KGW "Ale Babki" z Pomocna, które reprezentowały powiat rawicki na kolejnym etapie. Niestety, w Kaczkach Średnich w gminie Turek, naszym reprezentantkom nie udało się przejść dalej, ale za to przywiozły ze sobą mnóstwo pozytywnych wrażeń i nowej energii.

- Ten konkurs pokazał jak prężnie działają wielkopolskie koła gospodyń wiejskich. Naprawdę są to często organizacje wielopokoleniowe, są też "młode" koła z młodymi dziewczynami pełnymi zapału. Wszystkim należą się gratulacje, bo przygotowanie się do takiego konkursu to dużo pracy - podsumowały w listopadzie 2022 roku panie z Pomocna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy