Reklama

Rynek będzie remontowany. Ale nie teraz

Opublikowano: pon, 12 paź 2020 19:15
Autor:

Rynek będzie remontowany. Ale nie teraz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Śródmieście z miejscami parkingowymi i letnimi ogródkami - tak zapowiadano w koncepcji rewitalizacji jutrosińskiego rynku. Remont pierwotnie planowano zacząć w ubiegłym roku, ale ostatecznie radni zdecydowali pieniądze przeznaczyć na budowę kanalizacji Szkaradowo - Ostoje. Co dalej z inwestycją?

Jak twierdzi burmistrz Romuald Krzyzosiak, rewitalizacja rynku nadal jest w planach, ale - póki co - konkretnego terminu jej rozpoczęcia nie podaje.

- Na chwilę obecną realizujemy dużą inwestycję - budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Ostojach - Szkaradowie. Ona absorbuje gminę finansowo. Planowo ma zakończyć się w maju przyszłego roku, wtedy będziemy myśleli o kolejnych projektach - dopowiada włodarz.

Burmistrz Krzyżosiak zapewnia, że trzyma rękę na pulsie.

- Gdy pojawi się perspektywa dofinansowania, skorzystamy z niej i plany rewitalizacji ruszą. Niestety, bolączką wszystkich samorządowców jest konieczność hierarchizacji zadań - są ważne i ważniejsze. Niektóre z oczekiwanych społecznie projektów, jak choćby rewitalizacja naszego rynku - muszą poczekać - zaznacza. Jednocześnie podkreśla duże zaangażowanie mieszkańców w estetykę rynku. - Zdecydowana większość właścicieli posesji dba o utrzymanie tego miejsca i estetykę elewacji. Przy rynku nie ma opuszczonych kamienic, które „straszą”. Niestety, w gorszym stanie jest nawierzchnia płyty placu - przyznaje włodarz Jutrosina.

Więcej na ten temat w Życiu Rawicza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE