Reklama

Są pieniądze. Droga z Załęcza do Góry ma zostać przebudowana

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Są pieniądze. Droga z Załęcza do Góry ma zostać przebudowana - Zdjęcie główne

Droga wojewódzka 324 | foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 milionów złotych zostało przeznaczone w budżecie województwa dolnośląskiego na przebudowę drogi wojewódzkiej 324. Prowadzi ona od Ronda Załęcze przez Górę do miejscowości Szlichtyngowa.

W wielu miejscach stan nawierzchni drogi wojewódzkiej jest zły. Nie brakuje kolein. Pojawiają się także ubytki w nawierzchni. W trakcie prowadzonych pomiarów w miejscowości Wiewierz odnotowano średnio na dobę ponad 2,5 tys. pojazdów.

Radni województwa dolnośląskiego, w trakcie głosowania nad budżetem, zabezpieczyli 5 milionów złotych na zadanie: "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 324 na odcinku Niechlów - Załęcze (od granicy województwa do węzła Rawicz S5)".

Projekt ten jest obecnie na etapie przygotowania do uzyskania decyzji środowiskowej - poinformował portal rawicz24.pl Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego. - Po jej uzyskaniu będzie możliwe przygotowanie wiążącego opisu przedmiotu zamówienia. Dalsze informacje będziemy mogli przekazać w II kwartale br.  

Kolejną inwestycją województwa dolnośląskiego, zaplanowaną na bieżący rok, jest modernizacja linii kolejowej nr 372 Bojanowo - Góra. Na to zadanie przeznaczono 50 milionów złotych. Na jakim etapie jest ten projekt?

W przypadku rewitalizacji linii kolejowej nr 372 Bojanowo - Góra Śl. - budowa wiaduktu kolejowego warunkuje realizację tej inwestycji - podkreśla Michał Nowakowski - Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) jest w stałym kontakcie z wielkopolskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg i Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwem Infrastruktury. Oczekujemy na przedstawienie nam projektu porozumienia, które regulować będzie kwestie finansowania budowy tego obiektu. Po zawarciu porozumienia możliwe zostanie opracowany harmonogram realizacji inwestycji - dodaje. 

Wiadomo, że w planach jest elektryfikacja kilkunastokilometrowego odcinka z Bojanowa do Góry.

Pozwoli to na kontynuowanie połączeń szynobusowych, docierających do Rawicza w trakcji zelektryfikowanej - podsumowuje rzecznik.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE