Reklama

Ścieki zamiast do szamba trafiają do rowu?

Opublikowano: sob, 6 cze 2020 19:22
Autor:

Ścieki zamiast do szamba trafiają do rowu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Proszę przyjechać i zobaczyć, co tu się dzieje! - zaalarmował redakcję wzburzony mieszkaniec Szkaradowa, twierdząc, że do rowu wylewane są ścieki.

Mężczyzna jest przekonany, że do rowu między Szkaradowem a Katarzynowem trafiają ścieki bytowe. - Śmierdzi, że oddychać się nie da! Powoli to chyba przesiąka też do naszych studni, bo coraz bardziej z nich śmierdzi - twierdzi mieszkaniec wsi. O sprawie poinformowaliśmy Urząd Miasta i Gminy w Jutrosinie. - Ścieki w rowie w okolicy Szkaradowa mogą być różnego pochodzenia. Mogą wynikać z działania celowego lub z nieszczelności zbiorników w obrębie gospodarstw domowych. Wykrycie ich pochodzenia będzie niezwykle trudne ze względu na wielkość samej miejscowości - podkreśla Przemysław Ratajczak, podinspektor d/s ochrony środowiska, rolnictwa i zamówień publicznych.

Obiecuje, że zgłoszenie zostanie sprawdzone. Podkreśla też, że obecnie w wiosce budowana jest kanalizacja. Inwestycja, w przyszłości, definitywnie ma rozwiązać problemy z nieczystościami w obrębie Szkaradowa. Budowa kanalizacji ma potrwać do 31 maja 2021 roku.

Do momentu podłączenia posesji do sieci, ścieki należy gromadzić w bezodpływowym zbiorniku nieczystości, a każdy wywóz ścieków do oczyszczalni trzeba mieć udokumentowany. - Niedostosowanie się do tego, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku, zagrożone jest karą grzywny - przypomina Przemysław Ratajczak. - Zgodnie z kodeksem wykroczeń, może ona wynieść do 5.000 zł. Wymierzając grzywnę, bierze się pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste i rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe - wyjaśnia urzędnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE