Reklama

Ścieżka we współpracy gminy z powiatem ma być gotowa do końca wakacji

Opublikowano:
Autor:

Ścieżka we współpracy gminy z powiatem ma być gotowa do końca wakacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Rolnicza to jedyna ulica w naszej wiosce, gdzie zamiast chodnika są jeszcze rowy. Do „Orlika” jest ścieżka pieszo-rowerowa, a dalej - w kierunku Góreczek Wielkich, mamy tylko niewielki jej fragment - mówi sołtys Pakosławia, Michał Wawrzyniak.

Ścieżka przy ulicy Rolniczej (droga powiatowa) robiona jest etapowo - w partnerstwie pół na pół z Gminą Pakosław. - W roku 2018 wykonano kanalizację deszczową, a w 2019 roku wybudowaliśmy 80 metrów bieżących ścieżki pieszo-rowerowej i wjazdy do posesji - przypomina Magdalena Wnuk, starszy specjalista w Powiatowym Zarządzie Dróg w Rawiczu.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Na czerwcowej sesji radni podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi w kwocie 20.000 zł. - Gmina Pakosław winna zapewnić środki na zakup materiału, a po stronie Powiatu Rawickiego pozostanie wykonanie prac budowlanych - tłumaczyła wówczas Teresa Miernik, skarbnik gminy.

Jak informuje Magdalena Wnuk, trwa proces wyłaniania wykonawcy. - W bieżącym roku zostanie wykonanych 144 metrów bieżących ścieżki pieszo-rowerowej. Kosztorys inwestorski na etap wykonywany w 2020 roku wynosi 54.996 zł brutto - mówi Magdalena Wnuk.

Inwestycja ma się zakończyć do 31 sierpnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE