Reklama

Senior udał się do banku Santander w Rawiczu, by wymienić hrywny. Został wprowadzony w błąd. Co na to bank?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Senior udał się do banku Santander w Rawiczu, by wymienić hrywny. Został wprowadzony w błąd. Co na to bank? - Zdjęcie główne

foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z redakcją skontaktował się senior z Masłowa. Chciał wymienić hrywny, bo usłyszał, że banki skupują ukraińską walutę. Udał się zatem do banku Santander w Rawiczu i... mocno się zdziwił. Podpowiadamy, kto i gdzie może wymienić hrywny, by uniknąć sytuacji, takich jak ta, która stała się udziałem mieszkańca Masłowa.

W rozmowie z portalem rawicz24.pl mężczyzna przyznał, że jest osobą niepełnosprawną i ma problemy z poruszaniem się. W ostatnim czasie usłyszał w telewizji, że banki skupują hrywny.

Senior udał się do rawickiej placówki banku Santander. Jak przekazał mężczyzna, w recepcji dowiedział się, że będzie mógł wymienić ukraińską walutę i został skierowany do poczekalni. Na swoją kolej czekał około 20-25 minut. Od kasjera dowiedział się jednak, że w banku hrywien nie można wymieniać. Senior opuścił placówkę z żalem. 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z bankiem Santander. 

Dziękujemy za sygnał, wyjaśniliśmy sprawę - przyznaje Ewa Krawczyk, meneżdżer ds. komunikacji z mediami. - Bardzo nam przykro z powodu tej sytuacji - nie powinno się to zdarzyć. Niestety, w recepcji pracowała tego dnia nowozatrudniona osoba i udzieliła błędnej informacji. Dołożymy wszelkich starań, aby taka sytuacja się nie powtórzyła. Jednocześnie informuję, że w naszym banku nie wymieniamy i nie wymienialiśmy hrywien - podsumowała. 

Jak sytuację komentuje senior?

Nie zależy mi na tych przeprosinach. Mam tylko nadzieję, że na tym stanowisku w recepcji usiądzie osoba, która się zna lub kogoś innego zapyta, jesli czegoś nie wie - podsumowuje mieszkaniec Masłowa.

Wymiana hrywien jest możliwa w wybranych placówkach PKO BP. Nie można tego jednak uczynić w rawickim oddziale banku. Najbliższe PKO BP wymieniające hrywny mieści się w Lesznie przy ul. Sikorskiego. Może to jednak uczynić wyłącznie osoba, która ukończyła 18 lat i ma dowód ukraiński w wersji plastikowej, wydany po 2016 roku (paszport wewnętrzny) lub ukraiński paszport zagraniczny. Bank nie pobiera opłat za transakcję, nie stosuje również spreadu (różnicy między kursem sprzedaży waluty a jej zakupu). Wymieniane mogą być banknoty 100,200,500 i 1000 hrywien.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE