Reklama

Seniorzy zachwyceni nową siedzibą (ZDJĘCIA, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek przy ul. Buszy 5 w Rawiczu został całkowicie zmodernizowany. Roboty budowlane pochłonęły 5,8 mln zł, a na wyposażenie obiektu wydano 737 tys. zł.

Reklama

W budynku, którego oblicze zmieniła rawicka firma Rawbud, już mieści się Dom Dziennego Pobytu, który wcześniej miał swoją siedzibę przu ul. gen. Grota Roweckiego. Seniorzy są zachwyceni nową siedzibą - podoba im się dużo większa przestrzeń, dająca więcej możliwości, a także bliskość do plant i centrum miasta.

- Już korzystają ze wszystkich pomieszczeń, choć czasami zdarzy im się jeszcze zapomnieć, co mają teraz do dyspozycji - śmieje się Aneta Jędrzejak, kierownik Domu Dziennego Pobytu. 

Dodaje, że wiosną seniorzy z przyjemnością zajmą się na pewno zagospodarowaniem sporego tarasu, na którym będzie można spędzać czas w słoneczne dni.

W obiekcie znalazło się także miejsce dla Centrum Wsparcia Ekonomii Społecznej, Punktu Aktywnego Seniora, a na najwyższych kondygnacjach zorganizowano mieszkania wspomagane dla osób potrzebujących wsparcia - jedno lub kilkuosobowe. Wszystkie są całkowicie wyposażone - zarówno w niezbędne meble, jak i urządzenia gospodarstwa domowego oraz tekstylia. Ich przyszli lokatorzy mają także do dyspozycji przestronną, pięknie urządzoną część wspólną.

Wkrótce ruszy postępowanie, w którym zostaną wyłonieni przyszli mieszkańcy. 

- Oczywiście wyznaczony zostanie także koordynator, który będzie miał pieczę nad mieszkańcami i będzie ich wspierał we wszystkich działaniach, pomoże gospodarować wspólnym czasem i podpowie, jak korzystać ze wszystkich urządzeń - wyjaśnia Aneta Jędrzejak.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE