Reklama

Śledczy zakończyli dwa postępowania. Trzecie wciąż w toku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Śledczy zakończyli dwa postępowania. Trzecie wciąż w toku - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalali okoliczności dwóch tragedii, do których doszło w 24 lutego w Sarnowie, gdzie zmarł pracownik kolei i w Karolinkach, gdzie w rzece Dąbroczna ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. - Wykluczony został udział osób trzecich - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa KPP Rawicz.

Reklama

Dwa zgłoszenia do służb wpłynęły 24 lutego, około godz. 9.00. Z pierwszego wynikało, że jeden z kolejarzy potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Pociąg towarowy, jadący po linii „Kobylinki” do Miejskiej Górki, zatrzymał się w Sarnowie. Natychmiast udał się tam rawicki zespół ratownictwa medycznego. Najpierw pracownicy kolei, a następnie załoga karetki prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety, mimo wysiłków, 63-latka z powiatu ostrzeszowskiego nie udało się uratować.

Powiadomiono policję i prokuraturę.

- Ciało 63-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Ustalamy okoliczności śmierci mężczyzny - informowała wówczas asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Karolinki. Zwłoki w rzece

W tym samym czasie służby zostały wezwane do Karolinek (gmina Miejska Górka). Policjantów powiadomił mężczyzna, który spacerował przy rzece Dąbrocznej i wezwał pomoc, widząc ciało w wodzie. W akcji brali również udział strażacy z JRG Rawicz oraz OSP Miejska Górka.

- Poproszono nas o pomoc w wydobyciu. Po przybyciu na miejsce, zgłoszenie się potwierdziło. Są to zwłoki mężczyzny. Przy użyciu kombinezonów suchych strażacy weszli bezpośrednio do rzeki Dąbroczna i wydobyli tę osobę na zewnątrz. W międzyczasie dojechał zespół ratownictwa medycznego - relacjonował wówczas mł. kpt. Roman Sidor, dowódca JRG Rawicz. Odstąpiono od czynności ratunkowych ze względu na widoczne plamy opadowe.

Wyjaśnianiem dokładnych okoliczności zdarzenia zajęła się rawicka policja pod nadzorem prokuratury. Ustalono, m.in. tożsamość mężczyzny.

- To 65-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Ustalamy okoliczności śmierci tego mężczyzny - mówiła asp. sztab. Beata Jarczewska.

Ustalenia śledczych

Jak się dowiedzieliśmy, oba postępowania zostały umorzone i zakończone z uwagi na brak znamion czynu zabronionego.

- Wykluczony został udział osób trzecich. W Karolinkach mężczyzna utopił się, w Sarnowie pracownik kolei zmarł na zawał - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska.

Dopowiada, że cały czas trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii, do której doszło 20 lutego w Kątach w gminie Rawicz. Pociąg Kolei Dolnośląskich uderzył w ciężarówkę. Zginął kierowca auta.

- Czekamy na opinie biegłego - podsumowuje rzeczniczka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE