Reklama

Mężczyzna spadł z rusztowania. Ewakuacja rannego wymagała precyzji i ostrożności

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Mężczyzna spadł z rusztowania. Ewakuacja rannego wymagała precyzji i ostrożności - Zdjęcie główne

foto D. Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieszczęśliwy wypadek na terenie jednej z podrawickich miejscowości. Z rusztowania spadł mężczyzna. Ewakuacja rannego wymagała ostrożności i precyzji.

Zgłoszenie wpłynęło do rawickich służb przed godz. 16.00. Z uzyskanych informacji wynikało, że z rusztowania, rozstawionego przy ścianie budynku, na sąsiedni dach spadł mężczyzna. 

Po chwili na miejscu zjawili się strażacy dwoma wozami, w tym samochodem z podnośnikiem hydraulicznym, a także załoga karetki. Informacja ze zgłoszenia potwierdziła się. Ranny znajdował się na dachu. Mężczyzna był przytomny, ale nie mógł samodzielnie zejść na ziemię. Najpierw strażacy, a następnie także ratownicy medyczni udali się do niego.

Przeprowadzono wstępne badanie urazowe osoby poszkodowanej. Prawdopodobnie doznał urazu lewej kończyny dolnej - relacjonuje kierujący działaniami ratowniczymi asp. sztab. Roman Sidor z KP PSP Rawicz.

Po konsultacji przedstawicieli służb, a przy pomocy noszy i podnośnika, mężczyznę ewakuowano z dachu. Poszkodowany trafił do karetki, a następnie został przetransportowany do szpitala. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE