reklama

Spis rozpoczęty

Opublikowano:
Autor:

Spis rozpoczęty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2010. Potrwa on do 31 października. \r\nGłówny Urząd Statystyczny przypomina, że podczas spisu zbierane informacje będą dotyczyły m.in. prowadzenia działalności rolniczej, użytkowania gruntów, powierzchnia zasiewów, pogłowia zwierząt gospodarskich, ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, struktury dochodów gospodarstwa domowego, aktywności ekonomicznej oraz zużycia nawozów mineralnych i wapniowych.
Do 17 października trwać będzie samospis internetowy. Na stronach internetowych
www.stat.gov.pl, oraz www.spis.gov.pl jest udostępniony elektroniczny formularz przeznaczony wyłącznie dla rolników. Od momentu pierwszego zalogowania do formularza dane można wprowadzać i uzupełniać przez 14 dni. Przed rozpoczęciem spisu elektroniczne formularze
spisowe dla każdego gospodarstwa rolnego zostały już częściowo wypełnione dostępnymi
danymi pochodzącymi ze źródeł administracyjnych. Brakujące dane należy uzupełnić, a jeśli
pojawią się błędne informacje – skorygować je.
Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu, mają możliwość samodzielnego spisania się metodą off-line. Polega ona na wypełnianiu „czystych” formularzy elektronicznych, które nie zawierają żadnych danych. Można je pobrać na nośnikach elektronicznych w urzędzie gminy i urzędzie statystycznym.
Z kolei od 8 września do 31 października ankieterzy statystyczni będą realizować wywiady
telefoniczne. Skontaktują się z tymi użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spisali się przez internet. Ankieterzy są pracownikami urzędów statystycznych i dzwoniąc do respondentów są zobowiązani podać swoje dane identyfikacyjne. Tożsamość ankieterów można w każdej chwili sprawdzić w wojewódzkim urzędzie statystycznym. W tym też okresie (8 września-31 października) użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy wcześniej nie dokonali samospisu lub nie spisali się poprzez wywiad telefoniczny, zostaną odwiedzeni przez rachmistrzów spisowych. Rachmistrz spisowy musi nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego, pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu. Rachmistrz jest osobą przeszkoloną w zakresie przeprowadzania spisu i złożył na piśmie przyrzeczenie bezwzględnego przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przeprowadzając wywiad będzie on wprowadzać informacje do przenośnego urządzenia elektronicznego – hand-held. Zebrane dane będą automatycznie kodowane i przesyłane do serwera GUS. Dodajmy, że wszystkie dane zbierane podczas spisu są poufne i podlegają szczególnej ochronie.
Na podst. GUS opracowała H. Dmyterko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE