Reklama

Akcja rawickiego "Medyka". Sprawdzali ciśnienie, poziom cukru i robili masaże

Opublikowano: pon, 16 maj 2022 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu jak co roku przeprowadziło akcję profilaktyczną w centrum Rawicza. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem.

W piątek, 13 maja 2022r., nauczyciele oraz słuchacze WSCKZiU w Rawiczu wzorem lat ubiegłych prowadzili akcję z zakresu edukacji dla mieszkańców Rawicza. Na rawickim deptaku, rynku oraz osiedlu Westerplatte prowadzili pomiary ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru we krwi oraz masaże dłoni. Równocześnie przekazywali wiedzę oraz materiały dotyczące zapobiegania cukrzycy i nadciśnieniu tętniczemu krwi.
 
Działania były realizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Rawicz, z firmą „Diagnosis” z Białegostoku oraz laboratorium „Diagnostyka” w Rawiczu. Pomiary cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta - skorzystało z nich około 400 osób. Nowością dla mieszkańców była możliwość otrzymania materiałów promocyjnych np. długopisów i smyczy, sponsorowanych przez laboratorium „Diagnostyka” w Rawiczu.
 
- Efektem naszych działań było rozpoznanie podwyższonych glikemii u 37 osób oraz poziomu ciśnienia tętniczego krwi u 43 osób. Wszystkie te osoby otrzymały materiały edukacyjne na temat postępowania w chorobie, a osoby z podwyższoną glikemią - glukometry. Tak duża liczba osób ze znacznie przekroczoną normą poziomu cukru świadczy o celowości naszej akcji. Mieszkańcy Rawicza podkreślali, że działania te są bardzo ważne i nie szczędzili nam słów wdzięczności oraz pochwał. Wiedza z zakresu zapobiegania chorobom oraz znajomość skutków chorób społecznych jest nadal niewystarczająca w naszym społeczeństwie - relacjonuje Grażyna Michalik, koordynator akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy