Reklama

Strażackie ćwiczenia w dużej, rawickiej firmie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Są gotowi na każdą ewentualność. Mowa o strażakach, którzy pod koniec lipca brali udział w ćwiczeniach na terenie rawickiego "Rawagu".

Strażacy, oprócz ratowania zagrożonego życia i zdrowia ludzi, a także mienia i środowiska naturalnego, permanentnie pogłębiają wiedzę i doskonalą swoje umiejętności. Jedną z form szkolenia są przeprowadzane na różnego rodzaju obiektach. Pod koniec lipca takie przedsięwzięcie było realizowane na terenie Rawickiej Fabryki Wyposażenia Wagonów „RAWAG” Sp. z o.o. w Rawiczu.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wykrycie pożaru w części administracyjno-biurowej jednego z budynków, konieczność zarządzenia ewakuacji pracowników przez kierownictwo zakładu, zaginięcie w zadymionych pomieszczeniach jednej z przebywających tam osób oraz zasłabnięcie kolejnej. Zadaniem strażaków  było udzielenie pomocy poszkodowanym, ugaszenie pożaru oraz oddymienie i przewietrzenie pomieszczeń - relacjonuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. 

W działaniach brało udział 5 strażackich zastępów ratowniczo-gaśniczych, w tym dwa z rawickiej komendy PSP oraz trzy z OSP: Izbice, Sarnowa i Słupia Kapitulna. 

Przy okazji ćwiczeń strażacy przeprowadzili również rozpoznanie operacyjne, podczas którego zapoznali się z rozmieszczeniem i przeznaczeniem budynków wchodzących w skład fabryki, lokalizacją hydrantów przeciwpożarowych, przeciwpożarowych wyłączników prądu, przebiegiem dróg wewnętrznych - podsumowuje wicekomendant. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE