Reklama

Strażacy pomagają seniorom. Transportują do punktów szczepień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Rawicz

Strażacy pomagają seniorom. Transportują do punktów szczepień - Zdjęcie główne

foto KP PSP Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z powiatu rawickiego rozpoczęli współpracę w zakresie przeprowadzenia bezpiecznych i skutecznych szczepień przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Pierwszy transport - z zachowaniem reżimy sanitarnego - został zrealizowany wczoraj, z centrum Rawicza na ul. Rynek Sarnowski. Kolejny już dziś.

- Jedną z form aktywności funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z ochotniczych straży pożarnych jest zapewnienie starszym mieszkańcom naszego powiatu bezpiecznego dotarcia do wyznaczonego punktu szczepień oraz powrotu do miejsca zamieszkania - podkreśla mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Jak dodaje wicekomendant, by skorzystać z transportu, należy zgłosić taką potrzebę telefonicznie - z odpowiednim wyprzedzeniem - gminnemu koordynatorowi d/s szczepień. 

Numery kontaktowe gminnych koordynatorów:
- gmina Bojanowo                 - 666 385 339
- gmina Jutrosin                     - 603 133 451
- gmina Miejska Górka          - 667 110 112
- gmina Pakosław                  - 784 093 994
- gmina Rawicz                     - 518 778 535

Z takiej formy transportu mogą skorzystać:
- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień - w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
- osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień - w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Czytaj także: Jak przygotować się do szczepienia?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy