Reklama

Studenci wymyślą, jak zagospodarować targowisko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Studenci wymyślą, jak zagospodarować targowisko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Rawicza chciałby, aby miejskie targowisko nie było tylko wygodnym placem do handlu, ale także przestrzenią rekreacyjną. Pomysł na połączenie tych funkcji mają podsunąć studenci.

Na początku tego roku Grzegorz Kubik - burmistrz Rawicza, poinformował iż chciałby, aby miejski plac mógł być wykorzystywany na dwa sposoby - jako targowisko miejskie oraz miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych. Zastrzegał, że utrzymany zostanie także parking. 
- Część targowiska miałaby być przykryta dachem - mówił w styczniu Grzegorz Kubik.
Obecne drewniane wiaty miałyby zostać rozebrane. Natomiast, pod dachem planuje się zarówno stoiska stałe - zamykane, gdzie będzie można pozostawić towar, jak i rozkładane co tydzień. Burmistrz pytany, czy rozebrane zostaną również murowane budynki na placu targowym, nie potrafił odpowiedzieć.

Nie tylko miejsce na handel, ale także do rekreacji

Plac przy ul. Marcinkowskiego miałby pełnić także funkcje rekreacyjne. Gmina myśli o tym, by powstał tam obiekt, w którym można by urządzić kręgielnię i lokal gastronomiczny, który mógłby poprowadzić ewentualny inwestor. 
- To jest centrum miasta, ale nie ma w sąsiedztwie budynków mieszkalnych, więc w razie czego nie będzie problemów z hałasem - zaznaczał Grzegorz Kubik.
Podkreślał, że atutem przy organizacji wydarzeń na tym terenie jest bliskość domu kultury.
Nie wiadomo kiedy inwestycja ta miałaby być realizowana, ani za ile - to ma być wiadome po przygotowaniu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej. Już wykonano pierwszy krok w tym kierunku.

Umowa z uczelnią podpisana. Co zaproponują studenci?

Kilka dni temu Grzegorz Kubik przekazał, że podpisał umowę z Politechniką Poznańską na przeprowadzenie otwartego studenckiego konkursu urbanistycznego na opracowanie projektu konkursowego - teren targowiska miejskiego.
- Naszym celem jest lepsze zagospodarowanie tej przestrzeni i stworzenie bardziej komfortowych warunków dla wystawców - wyjaśnia włodarz.
Nazwa projektu, nad którym będą pracować studenci to: „Studium funkcjonalno-przestrzenne zagospodarowania kwartału urbanistycznego w Rawiczu w granicach ul.: Planty im Jana Pawła II/ Józefa Scherwentkego/ Karola Marcinkowskiego”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE