Reklama

Uwaga, zmiana w segregacji. Te śmieci wrzucajcie do innego pojemnika

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KZGRL

Uwaga, zmiana w segregacji. Te śmieci wrzucajcie do innego pojemnika - Zdjęcie główne

foto KZGRL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego dostosowuje zasady dotyczące segregacji odpadów z tworzyw sztucznych (w tym opakowań styropianowych) do Rozporządzenia Ministra Środowiska.

W związku z tą zmianą - jak informuje KZGRL - opakowania styropianowe, które nie stanowia materiałów budowlanych i nie są odpadami wielkogabarytowymi należy wrzucąc do żółtych worków lub pojemników, a nie jak wcześniej do odpadów zmieszanych. 
 
- Mając na uwadze powyższe, informujemy, że wszystkie materiały edukacyjne, które zamieszczone są na naszych stronach internetowych i wydawnictwa drukowane stworzone na potrzeby edukacji ekologicznej są nadal aktualne nie uwzględniają one jednak tej zmiany. Nieekonomiczne i nieekologiczne byłoby zlecanie druku kolejnych egzemplarzy, gdyż pozostałe treści są aktualne i funkcjonować będą do wyczerpania zapasów. Wszelkie materiały edukacyjne, które powstawać będą po zmianie zasad postępowania z odpadami typu styropian opakowaniowy, uwzględniać będą informacje, aby wyrzucać je do żółtego worka/kontenera, a nie jak dotychczas do odpadów zmieszanych - czytamy w komunikacie związku.
 
By przyzwyczaić mieszkańców do nowych zasad Komunalny Związek wprowadza okres przejściowy trwający do końca sierpnia. Do tego czasu firmy odbierające odpady nie będą egzekwowały braku poprawnej segregacji związanej z wrzucaniem opakowaniowych odpadów styropianowych do zmieszanych odpadów. 
 
KZGRL przypomina również, że materiały budowlane (w tym styropian budowlany) oraz styropian dużych rozmiarów należy oddawac do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy