Reklama

Sukces rawickich licealistek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: I Liceum Ogólnokształcące

Sukces rawickich licealistek - Zdjęcie główne

foto I Liceum Ogólnokształcące

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się zmagania licealistów w ramach Wielkopolskiej Ligi Liceów, w której sukces odniosła reprezentacja rawickiego LO. Dziewczyny - trzy Weroniki - wykazały się fenomenalną wiedzą z zakresu literatury XX wieku, m.in. wierszy Tuwima, Baczyńskiego, Białoszewskiego oraz prozy Schulza, Żeromskiego, Borowskiego.

Reklama

Zakończyła się szósta, ostatnia runda potyczek z języka polskiego w Wielkopolskiej Superlidze Liceów. To przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

W tegorocznej edycji I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu brało udział w Lidze Języka Polskiego.

- W poprzedniej edycji nasze liceum startowało w lidze przedmiotowej z j. angielskiego, historii oraz matematyki. W listopadzie 2022 roku zostały uruchomione 4 ligi przedmiotowe – język polski, geografia, fizyka, edukacja obywatelska, w których brało udział 30 liceów z całej Wielkopolski. Za stronę merytoryczną odpowiedzialni są pracownicy naukowi Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, natomiast stroną techniczną zajmują się specjaliści z projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”. Mecze były rozgrywane w okresie roku szkolnego na żywo (od listopada do kwietnia) i transmitowane na kanale Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 - wyjaśnia Arnold Ratajski, dyrektor szkoły.

Jak przekazuje polonistka Anna Noga, po chwilowym "oddaniu palmy pierwszeństwa" w poprzednich rundach innym zespołom, na finiszu licealnemu zespołowi „Carpe Diem” znowu udało się wygrać.

Tym razem zwycięska drużyna składała się z samych Weronik – Pazoły, Winnej (obie z klasy 3cp) i Mosiek (z klasy 4cp). Dziewczyny wykazały się fenomenalną wiedzą z zakresu literatury XX wieku, m.in. wierszy Tuwima, Baczyńskiego, Białoszewskiego oraz prozy Schulza, Żeromskiego i Borowskiego.

- Dzięki pracy całego zespołu w składzie: Zofia Dybkowska, Dobrosława Wolsztyniak - klasa 2cp, Weronika Pazoła, Weronika Winna, Maja Staśkiewicz, Kacper Jankowiak - klasa 3cp, Weronika Mosiek – klasa 4cp udało się w klasyfikacji końcowej zająć 3. miejsce - zaznacza opiekun zespołu Anna Noga – nauczyciel języka polskiego i filozofii.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE