Reklama

Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Jest decyzja ministra edukacji

Opublikowano: czw, 14 maj 2020 18:14
Autor:

Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Jest decyzja ministra edukacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas wczorajszej konferencji prasowej z premierem i ministrem zdrowia podziękował nauczycielom za to, że - w związku z wprowadzeniem stanu epidemii i zalecanym zachowaniem zasad bezpieczeństwa - szybko przestawili się na nową formę kształcenia na odległość. - Nie wszystko jednak da się przekazać w formie zdalnej - mówił.

Poinformował o planach zmian w edukacji, umożliwianiu prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w szkołach dla klas I - III, zajęć praktycznych w zakładach pracy, mówił o przywróceniu możliwości konsultacji bezpośrednich z nauczycielami, aby uczniowie mogli uzupełnić braki w edukacji czy poprawić oceny. Padły konkretne daty stopniowego wprowadzania poluzowań, jednak nie padła data całkowitego otwarcia placówek oświatowych. 

Minister Piontkowski zaznaczył, że wszelkie zmiany i wytyczne będą regulowały odpowiednie rozporządzenia, które mają się ukazać w ciągu najbliższych dni.

Dziś wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował: W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego.

A to oznacza, że do końca roku szkolnego 2019/2020 uczniowie nie będą mieli obowiązku powrotu do placówek oświatwych na "normalne" zajęcia. Jest to równoznaczne z kontynuacją edukacji w formie zdalnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE