Reklama

Targowisko z kręgielnią i restauracją?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Targowisko z kręgielnią i restauracją? - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Targowisko miejskie miałoby zostać częściowo zadaszone i postawiony budynek, który pomieściłby kręgielnię i restaurację. Gmina ogłosiła konkurs na koncepcję zagospodarowania placu.

Burmistrz Rawicza zapowiada zmianę w zagospodarowaniu targowiska. Ogłosił konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną.

Nowe stoiska na targowisku w Rawiczu 

Jak mówi burmistrz, chciałby aby plac mógł być wykorzystywany na dwa sposoby - jako targowisko miejskie oraz miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych. Zastrzega, że utrzymany zostanie także parking.

- Część targowiska miałaby być przykryta dachem - informuje Grzegorz Kubik. Obecne drewniane wiaty miałyby zostać rozebrane. Natomiast, pod dachem planuje się zarówno stoiska stałe - zamykane, gdzie będzie można pozostawić towar, jak i rozkładane co tydzień. Pytany czy rozebrane zostaną również murowane budynki na placu targowym, nie potrafi odpowiedzieć.

Rekreacja i gastronomia na placu targowym?

Dodatkowo plac przy ul. Marcinkowskiego miałby pełnić także funkcje rekreacyjne. Gmina myśli o tym, by powstał tam obiekt, w którym można by urządzić kręgielnię i lokal gastronomiczny, który mógłby poprowadzić ewentualny inwestor. -

To jest centrum miasta, ale nie ma w sąsiedztwie budynków mieszkalnych, więc w razie czego nie będzie problemów z hałasem - zaznacza Grzegorz Kubik. Podkreśla, że atutem przy organizacji wydarzeń na tym terenie jest bliskość domu kultury.

Kiedy przebudowa targowiska w Rawiczu?

Burmistrz nie umie powiedzieć, ani kiedy inwestycja ta miałaby być realizowana, ani za ile - to ma być wiadome po przygotowaniu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej.

- To jest dopiero pierwszy krok w tym kierunku. Chcemy być przygotowani na ewentualne pozyskanie środków zewnętrznych i mieć już koncepcję zagospodarowania tej przestrzeni - informuje Grzegorz Kubik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy