Reklama

Termomodernizacja szkoły w Chojnie zbliża się do końca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od przełomu lipca i sierpnia zeszłego (2022) roku trwa termomodernizacja szkoły podstawowej, przedszkola oraz biblioteki w Chojnie. Jak poinformował Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia, inwestycja zbliża się do końca.

Remont obejmujący wielofunkcyjne budynki w Chojnie ma kosztować gminę 4,8 mln złotych. 92,5%, czyli 4 mln 440 tys. zł, tej kwoty pochodzi z rządowego "Polskiego Ładu", a brakująca kwota zostanie wyłożona z budżetu gminy. Wykonawcą jest rawicka firma RAWBUD.

Jak przypomniał w lipcu 2022 roku wójt Piotr Skrzypek, budynek powstał prawie 35 lat temu, między innymi dzięki staraniom i pracy wielu społeczników oraz mieszkańców. Obiekt wymagał już jednak remontu.

Dwa przetargi na termomodernizację szkoły w Chojnie

Wykonawca inwestycji został wyłoniony w drugim przetargu, który zakończył się 15 czerwca. Pierwszy przetarg, który zakończył się 8 kwietnia, okazał się fiaskiem. Wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała budżet gminy przewidziany na to zadanie. Za drugim razem wpłynęły dwie oferty - jedna opiewała na kwotę wyższą niż zarezerwowana w budżecie, druga, która zwyciężyła, spełniała oczekiwania szamorządu. 

Prace w Chojnie postępują

Wykonawca do pracy przystąpił na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku. Ich zakończenie przewidziano na wiosnę 2023 roku. Prace przebiegają zgodnie z planem. Jak poinformował wójt, w ramach zadania wymieniono dotychczasowe źródło ogrzewania na dwa, działające kaskadowo, nowoczesne piece gazowe, przebudowano kotłownię, wymieniono wszystkie grzejniki i zmodernizowano całą instalację centralnego ogrzewania. Zamontowana została również wentylacja mechaniczna z rekuperatorami, wymienione wszystkie stare okna i drzwi, zmodernizowane łazienki, zainstalowane panele fotowoltaiczne, a także docieplona styropianem jedna część budynku. W ramach termomodernizacji wykonano także ocieplenie stropodachu oraz zainstalowano w klasach energooszczędne oświetlenie. Dodał, że pod koniec lutego nastąpi odbiór inwestycji.

- Jest także szansa na dokończenie drugiego etapu inwestycji, czyli ocieplenia pozostałych ścian budynku i remontu elewacji, czego nie udało się wykonać w obecnym przedsięwzięciu. W wyniku zmian w programie Polski Ład możliwe jest przesunięcie części pieniędzy z remontu Przedszkola w Pakosławiu na dokończenie termomodernizacji w Chojnie. Niebawem na obie inwestycje, tj. modernizację Przedszkola w Pakosławiu i ocieplenie elewacji kompleksu w Chojnie rozpisany zostanie odpowiedni przetarg - poinformował wójt. 

Nie tylko termomodernizacja w Chojnie

Warto przypomnieć, że oprócz 4 mln 440 tys. zł, na wykonanie termomodernizacji szkoły podstawowej i przedszkola w Chojnie, gmina Pakosław otrzymała z pierwszej edycji programu Polski Ład jeszcze 7 mln 125 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Sworowie wraz z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej. Ta inwestycja już się zakończyła. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy