Reklama

Trasa S5, czyli obwodnice Rawicza i Bojanowa otwarte!

Opublikowano:
Autor:

Trasa S5, czyli obwodnice Rawicza i Bojanowa otwarte! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Godz. 12:10

Ruch odbywa się już w obu kierunkach. Możliwy jest także przejazd wiaduktem między Załęczem a Masłowem. Miejsca Obsługi Podróżnych, czyli tzw. MOP-y są jeszcze niedostępne. Na trasie można już spotkać patrole policji.

Godz. 12:00

Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:
Kierowcy mogą korzystać z S5 odc. Kaczkowo-Korzeńsko. Dziś o godz. 10.00 został udostępniony ponad 29 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 na trasie Poznań - Wrocław. Wykonawca będzie prowadził jeszcze przez dwa miesiące prace poza jezdnią główną. Zgodnie z wydanym przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwoleniem na użytkowanie, kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni głównych drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław odcinek Kaczkowo-Korzeńsko. Dzięki udostępnieniu tego odcinka S5 do ruchu, usprawni się przejazd na istniejącej sieci pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, zwiększy się bezpieczeństwo oraz komfort podróżujących.

Godz. 10:09

MAMY POTWIERDZENIE! DROGA ZOSTAŁA OTWARTA!

Godz. 09:32

Rzeczniczka poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w rozmowie z „Życiem” przyznała, że nie wiadomo, kiedy trasa S5 zostanie oddana do użytku. – Nastąpi to, jak dostaniemy pozwolenie na użytkowanie wydawane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Poznaniu. Kiedy to nastąpi, to obecnie trudno powiedzieć - przekazała Alina Cieślak. Dopytaliśmy jednak, czy jest to kwestia godzin, czy dni? - Na ten moment nie wiem. Możemy mieć ten dokument za godzinę, a możemy mieć go w środę. Jak będzie decyzja, będę informować, że otwieramy drogę lub droga jest już otwarta. Planujemy to w tym tygodniu - oznajmiła rzeczniczka GDDKiA w Poznaniu.

Z kolei główny wykonawca inwestycji, jakim jest Budimex, swoje prace już zakończył. – Jestem na budowie i czekam na informację z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy mamy puszczać ruch czy też nie. Spodziewam się telefonu w ciągu kilkudziesięciu minut - przekazał Jakub Drozdowski, kierownik kontraktu Budimex S.A.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE