Reklama

Wyburzają ściany, skuwają tynki. Trwa remont rawickiego szpitala [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na parterze lecznicy sporo się dzieje. Od kilku tygodni trwają tam prace remontowe. Po ich zakończeniu, cała kondygnacja będzie poświęcona udzielaniu pomocy doraźnej.

Modernizacją parteru i pierwszego piętra budynku głównego szpitala w Rawiczu zajmuje się przedsiębiorstwo „BUDOPOL-POZNAŃ”, a nowe pokrycie dachu oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wykona Konsorcjum Nortman-Gorczyca z Lipna. Podpisanie umów z wykonawcami, którzy zostali wyłonieni w drodze przetargu, nastąpiło 21 czerwca.

Jak przebiega remont budynku szpitala w Rawiczu?

Prace ruszyły w lipcu. W związku z tym, oddział pediatryczny znajdujący się do tej pory na parterze po lewej stronie budynku głównego szpitala został przeniesiony. Obecnie znajduje się na pierwszym piętrze. Aby wejść na oddział, trzeba zgłaszać się do głównej rejestracji szpitala. 

Na parterze powstanie pracownia endoskopowa, izba przyjęć, wieczorynka oraz zespół pracowni specjalistycznych. Na pierwszym piętrze mają być zlokalizowane dwa oddziały - pediatria i chirurgia.
- Działamy zgodnie z planem. Remont sam w sobie jest sporym zakłóceniem zarówno dla pacjentów, jak i pracowników, ale żeby było ładnie i zgodnie z wymogami najpierw musi wyglądać, jak na zdjęciach - mówi wiceprezes Ewa Kaźmieruk.

Dostosowywanie rawickiego szpitala do wymogów ministerialnych

Pieniądze na realizację kolejnego etapu modernizacji szpitala - co ma dostosować go do wymogów ministerialnych - udało się uzyskać dzięki temu, że Powiat Rawicki złożył dwa wnioski o dofinansowanie zewnętrzne.
 
Pierwszym był projekt "Modernizacja Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o."do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Udało się uzyskać 5 mln 400 tys. zł.
 
Kolejne pieniądze zdobyto na projekt „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. krokiem do poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych” - tym razem z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to kwota 9 mln 779 tys.  889 zł.
 
Łącznie wartość inwestycji oszacowano na ponad 26 mln zł. Pozostała  kwota będzie sfinansowana z budżetów - Powiatu Rawickiego i szpitala. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE