Reklama

Trwa urządzanie multibiblioteki i centrum senioralnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Trwa urządzanie multibiblioteki i centrum senioralnego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum Rawicza gotowe są dwa budynki, które gruntownie wyremontowano i przeznaczono na nowe cele. Wciąż jednak trwa ich wyposażanie i meblowanie. Kiedy wreszcie będzie można korzystać z multibiblioteki, a organizacje i seniorzy wprowadzą się do nowej siedziby?

Dzięki dofinansowaniu, jakie gmina Rawicz uzyskała na rewitalizację centrum miasta, przebudowany został rynek oraz dwa gminne obiekty - gimnazjum przy ul. Szarych Szeregów, w którym będzie działać nowoczesna multibiblioteka oraz budynek przy ul. Buszy 5. Ta nieruchomość stanie się nową siedzibą Dziennego Domu Pomocy Społecznej, a także różnych  organizacji.

Choć inwestycje w budynkach już zakończono, nadal nie można z obiektów korzystać. Przeciągają się bowiem procedury przetargowe na zakup niezbędnych mebli i wyposażenia.

W multibibliotece w Rawiczu montowane będą meble, trzeba poczekać na komputery

Całe wyposażenie multibiblioteki zostało podzielone na zakresy tematyczne, według których przygotowano poszczególne części budynku. Umowy na dostawę mebli są już w trakcie realizacji. Do 3 listopada wszystkie meble powinny być zamontowane.

- Postępowanie na dostawę sprzętów komputerowych jest w trakcie uzupełniania ofert. Dopiero po tym etapie przystąpimy do wyboru tych najkorzystniejszych dla poszczególnych części - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza.

W postępowaniu na dostawę sprzętu RTV i AGD wpłynęło aż 15 ofert. Ze względu na rażąco niskie ceny konieczne było jednak wezwanie do złożenia wyjaśnień. Postępowanie jest w końcowej fazie. Po otrzymaniu oświadczenia od jeszcze jednego z oferentów, nastąpi wybór najkorzystniejszych ofert, a następnie podpisanie umowy.

W tym tygodniu (do 14 października) nastąpi także wybór wykonawcy, który dostarczy bramki antykradzieżowe.

Budynek przy ul. Buszy w Rawiczu - kilkanaście ofert na dostawę sprzętu

Również w przypadku budynku przy ul. Buszy 5 całe wyposażenie zostało podzielone na zakresy tematyczne. Wiadomo, że do 18 grudnia wszystkie meble potrzebne do wyposażenia tego obiektu zostaną dostarczone i rozmieszczone.

Postępowanie na dostawę sprzętów komputerowych jest w trakcie uzupełniania ofert. Z kolei w przetargu na dostawę sprzętu RTV i AGD, sytuacja jest analogiczna, jak w przypadku multibiblioteki. Wpłynęło aż 15 ofert. 

- Ze względu na rażąco niskie ceny konieczne było wezwanie do złożenia wyjaśnień. W chwili obecnej postępowanie jest w końcowej fazie. Po otrzymaniu oświadczenia od jednego z oferentów nastąpi wybór najkorzystniejszych ofert, a następnie podpisanie umowy - wyjaśnia Centrum Informacyjne Burmistrza.

Nikt nie był natomiast zainteresowany dotarczeniem wyposażenia do Sali Doświadczania Świata. Ogłoszone zostało kolejne postępowanie w trybie zapytania ofertowego. Termin składania ofert wyznaczono na 12 października.

- Wyposażenie uzupełnione zostanie jeszcze o sprzęt rehabilitacyjny, który był również w zakresie całego projektu. Postępowanie na ten zakres przeprowadzone zostanie w trycie zapytania ofertowego w najbliższych dniach - dopowiada CIB.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE