Reklama

Trzy nowe ulice w gminie Miejska Górka

Opublikowano:
Autor:

Trzy nowe ulice w gminie Miejska Górka - Zdjęcie główne

Gmina Miejska Górka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni rady miejskiej w Miejskiej Górce na posiedzeniu, które odbyło się w środę (17 sierpnia) podjęli uchwały o nadaniu nazw trzem nowym ulicom w gminie. Gdzie się one znajdują i jakie wybrano dla nich nazwy?

Radni uchwalili nazwy dla dwóch ulic w mieście Miejska Górka i jednej w Dąbrowie. Jak wyjaśnia burmistrz Karol Skrzypczak, dwie z nich są w znacznej części własnosnością osób, które mają przy niej swojej nieruchomości i to sugestie mieszkańców uwzględniano przy wyborze.

I tak, za zgodą rajców, przedłużenie ulicy Nowej w Dąbrowie będzie ulicą Boczną, a dwie drogi w mieście będą się kojarzyć od teraz z popularnymi gatunkami drzew. 

- Ulica przy placu zabaw i hydroforni będzie od teraz Orzechową, a ta na której końcu znajduje się kompleks sportowy wybudowany przez firmę Walbet będzie Platanową, bo takie drzewa tam zostały nasadzone - tłumaczy burmistrz Skrzypczak.

Będą nazywać ulice w największej wiosce?

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec działań samorządu związanych z nadawaniem nazw ulicom. Gmina przymierza się bowiem do zadania, które dotyczyć będzie nie tylko nowych dróg, ale również tych już od dawna istniejących.

- To jest proces długi i skomplikowany, ale mamy coraz większe ciśnienie dotyczące Konar. Tam jest bardzo duży ruch inwestycyjny, jeśli chodzi o budownictwo i wydzielanie coraz to nowych działek. Numery porządkowe sięgają już nawet litery F, kurierzy i poczta mylą się z dostarczaniem przesyłek. Mamy wiele sugestii, by Konary podzielić na ulice - wyjaśnia Karol Skrzypczak. 

Burmistrz zaznacza, że najpierw trzeba sprawdzić, jakie są koszty takiego procesu, wykonać odpowiednią analizę i przeprowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami. 

- Tylko dwie wioski w naszej gminie, czyli Karolinki i Dąbrowa mają ulice, a Konary - chociaż są największe - nie mają. Może własnie przyszedł moment, by się tym zająć - kwituje burmistrz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE