Reklama

Uczniowie pomagają, jak potrafią

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koło wolontariatu zawiązało się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie. Jego opiekunka - Magalena Gano - jest zbudowana tym, jak młodzież chętnie zaangażowała się w akcje pomocy na rzecz potrzebujących.

Jak przekazuje opiekunka szkolnego koła wolontariatu, działającego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie - Magdalena Gano - wiadomość o rozpoczęciu jego działalności przyciągnęła na spotkanie organizacyjne prawdziwe tłumy zainteresowanych.

- Chętnych było o wiele więcej niż miejsc, w których potrzebna jest pomoc. Obecnie koło liczy 33 uczniów - podkreśla.

W ciągu roku młodzież angażuje się w wiele akcji charytatywnych, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, dba o miejsca pamięci narodowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie dla Marysi

Młodzi wolontariusze niosą pomoc m.in. chorym dzieciom. We wrześniu ubiegłego roku uczniowie zorganizowali zbiórkę nakrętek i baterii dla Marysi z Brenna, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni - SMA typu 1. Młodzież z klas pierwszych upiekła ciasta, które uczniowie i nauczyciele mogli kupić. Zebrane pieniądze przekazano na lek dla Marysi.

Zbierali pieniadze na Szlachetną Paczkę

W grudniu w szkole odbywała się akcja charytatywna z okazji Mikołajek. Tego dnia uczniowie klas drugich przynieśli upieczone ciasta i pierniki.

- Zebrane środki dołożyliśmy do Szlachetnej Paczki, którą w tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. W porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej otrzymały ją również rodziny z Bojanowa i Rawicza - przypomina nauczycielka.

Z okazji Mikołajek - wspólnie z OSP Tarchalin - wolontariusze zorganizowali również zbiórkę słodyczy dla dzieci z niepełnosprawnością z Bojanowa i Rawicza, a podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przeprowadzono kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczany jest na paczki dla uczniów z ubogich rodzin.

ZSPT CKU w Bojanowie pierwszy raz z WOŚP-em

Ważnym punktem w działalności szkolnego koła wolontariatu był 30. finał WOŚP. Po raz pierwszy ZSPT CKU w Bojanowie przyłączył się do zbiórki.

- W tym roku zbieraliśmy pieniądze nie tylko do tradycyjnej stacjonarnej puszki, ale także do e-skarbonki. 1 lutego, po wielkim finale WOŚP, rozliczyliśmy wpłaty. Do puszki w szkole wrzucono 306,09 zł, w e-skarbonce zgromadziliśmy 500 zł, aukcje na Allegro dały kwotę 6.447,66 zł, natomiast wolontariusze do puszek zebrali 2.663,94zł - wylicza Magdalena Gano.

Szkoła w B ojanowie pospieszyła z pomocą Ukrainie

Szkoła włączyła się również w akcję zbierania darów dla Ukrainy. Przekazano je do magazynu przy ul. Staszica w Rawiczu, gdzie także pracowali wolontariusze ze szkolnego koła oraz do Banku Gospodarki Żywnościowej w Lesznie, gdzie potrzebne były szczególnie dary dla małych dzieci. Zbierano: materiały opatrunkowe, żywność, środki higieniczne, termosy, koce, śpiwory, karimaty.

- Koło Szkolnego Wolontariatu cieszy się dużym powodzeniem, o czym świadczy wysoka frekwencja uczniów na zajęciach. Organizowane przez nas akcje charytatywne spotykają się z serdecznym przyjęciem mieszkańców - dopowiada opiekunka koła.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy