Nocna kolizja w pobliżu Pakosławia
Zgłoszenie do służb wpłynęło dzisiaj (23 czerwca) o godz. 0.15. Na wysokości zbiornika Pakosław doszło do kolizji. 19-latka z powiatu milickiego jechała 15-latką.
- Na łuku drogi, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i uderzyła w bariery ochronne - mówi podkom. Beata Jarczewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.
Auto odbiło się od barierek i leżało na boku. Jedna osoba - kierująca - była poszkodowana, ale przytomna. Na miejsce zadysponowano OSP Pakosław i dwa zastępy JRG Rawicz, policjantów i pogotowie. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli akumulator i udzielili kierującej autem z ranami ręki i nogi kwalifikowanej pierwszej pomocy. Później ją, a także młodszą pasażerkę, przekazali przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Na szczęście, nic poważnego im się nie stało.
Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 1.500 zł i 10 punktami karnymi.