Reklama

Udogodnienia dla rowerzystów na os. Westerplatte

Opublikowano:
Autor:

Udogodnienia dla rowerzystów na os. Westerplatte - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Dopuszczenie ruchu rowerowego na chodniku, umożliwienie jazdy cyklistom pod zakaz, czy dodatkowe śluzy i przejazdy - to tylko niektóre z nowych rozwiązań, jakie wprowadzono w ostatnim czasie na terenie miasta, które mają "ułatwić życie" rowerzystom.

W ostatnich latach w Rawiczu, jak i w całym powiecie rozwiązań, które mają usprawnić ruch rowerowy i podnieść bezpieczeństwo dla osób poruszających się jednośladem. W ostatnich tygodniach takie zmiany zaszły na terenie os. Westerplatte, gdzie rowerzyści mogą korzystać z nowych rozwiązań.

Połączone ścieżki do Łaszczyna i Sarnowy

Zakończony niedawno remont ul. Rolniczej spowodował, że połączona została ścieżka rowerowa biegnąca z Łaszczyna, przez rondo Biały Orzeł, że ścieżką rowerową do Sarnowy, która zaczyna swój bieg na skrzyżowaniu ulic Sarnowskiej z Rolniczą i Armii Krajowej. 

Na nowo wyremontowanym odcinku, a dokładnie na jezdni jednokierunkowej, gdzie ruch biegnie w stronę ul. Przyjemnskiego - powstał nowy, wytyczony pas przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów, który łączy się z istniejącą ścieżką - przy skrzyżowaniu ul. Rolniczej z Boh. Westerplatte. 

Rowerzyści pod prąd

Sporą zmianą jest dopuszczenie ruchu rowerowego, również w przeciwnym kierunku do aut na ul. Kosynierów Gdyńskich i jednokierunkowym odcinku Kadeckiej. Na tej drugiej należy jednak pamiętać, że w sytuacji gdy zrobi się ciasno, to kierujący autem ma pierwszeństwo, a rowerzysta powinien się zatrzymać i umożliwić przejazd pojazdowi.

Nowa stara ścieżka

Od niedawna cykliści legalnie mogą poruszać się chodnikiem wzdłuż ulicy Bohaterów Westerplatte. Tam też pojawiły się nowe znaki, które informują, że mamy do czynienia ze ścieżką pieszo-rowerową. Na przejazdach wymalowane zostały m.in nowe przejścia dla pieszych i śluzy dla rowerów. 

Znak na środku i wysoki krawężnik

Do naszej redakcji docierały sygnały, że wprowadzone zmiany nie dokońca spełniają wszystkie wymogi, a czasem stwarzają nawet niebezpieczeństwo. Chodzi tutaj o skrzyżowanie ul. Boh. Westerplatte z drogą wewnętrzną, prowadzącą do sklepów i apteki. 

Zauważyć tam można, że nowo powstała śluza rowerowa zaczyna i kończy się na krzakach, przed wysokim krawężnikiem. Na środku przejazdu, na wysepce znajduje się też znak, który zlokalizowany jest dokładnie na środku przebiegającego tam przejazdu dla cyklistów.

- Zlecenie na wprowadzenie Stałej Organizacji Ruchu związanej z umożliwieniem jazdy rowerzystom po istniejącym chodniku na ul. Westerplatte jest w trakcie realizacji. W najbliższych dniach przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów zostaną ostatecznie dostosowane do potrzeb rowerzystów - zgodnie z wymogami - komentuje Centrum Informacyjne Burmistrza.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE